John Terry dodany do Premier League Hall of Fame!

Autor: Hubert Anuszkiewicz Dodano: 22.04.2024 13:39 / Ostatnia aktualizacja: 22.04.2024 13:39

Jak zwykło się mówić- kapitan, lider, legenda. John Terry po głosowaniu fanów został dodany do Premier League Hall of Fame.


Wychowanek Chelsea wyrósł na niesamowitego środkowego obrońcę, zadebiutował w sezonie 98/99, ostatecznie zaliczając 492 występów w lidze. Po drodze uzbierał 5 tytułów mistrzowskich. Pierwszy w iście deklasacyjnym stylu, kiedy to w sezonie 2004/05 The Blues stracili tylko 15 bramek, notując dodatkowo 25 czystych kont. Do dziś oba te rekordy pozostają niepobite. Trend mistrzowski udało nam się utrzymać w następnej kampanii, a potem w sezonach 2009/10, 2014/15 i ostatnie, również dla Anglika w 2016/17.


Nasz niezapomniany wódz dzierży rekord największej ilości czystych kont w Premier League jako obrońca (214), a do tego ma najwięcej zdobytych goli wśród defensorów, bo aż 41. Terry został drugim zawodnikiem Niebieskich dodanym do galerii w tym roku, gdyż wcześniej w ten sposób został wyróżniony Ashley Cole. W minionych latach osiągnęli to również: Petr Cech, Frank Lampard oraz Didier Drogba.


— Jestem niezwykle wdzięczny, że zostałem dodany po głosowaniu do Premier League Hall of Fame. Jestem zawodnikiem, który z pewnością dawał z siebie wszystko, gdy wychodziłem na boisko, a bycie docenionym w ten sposób napawa mnie dumą.


— Fantastycznie, że mogę dołączyć do innych moich byłych kolegów z drużyny, którzy wcześniej zostali dodany do galerii, w tym do wybranego w tym roku Ashleya Cole'a, który był niesamowitym zawodnikiem i moim bliskim kolegą.


— Miałem ogromne szczęście, móc dzielić szatnie z tak wieloma topowymi zawodnikami. Bycie kapitanem w klubie takim jak Chelsea i osiągnięcia jakie zdobyliśmy jako drużyna są dla mnie wyjątkowe. Premier League jest najlepszą ligą na świecie, w której każdy zawodnik marzy zagrać. Dlatego jestem dumny, że udało mi się ją wygrać pięciokrotnie.


JT został wybrany na podstawie głosowania online fanów z całego świata z listy 15 zawodników. Serdecznie gratulujemy!

Źródło: Chelsea FC

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Qszu
komentarzy: 540
23.04.2024 07:51

Można się było tego spodziewać. Należało się to Johnowi już wcześniej. W niedalekiej przyszłości kto wie może jeszcze Eden zostanie dopisany do tej listy.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close