Fot. Chelsea FC

Disasi: Jestem gladiatorem

Autor: Hubert Anuszkiewicz Dodano: 15.04.2024 11:07 / Ostatnia aktualizacja: 15.04.2024 11:07

Axel Disasi opisał swoje "gladiatorskie" podejście do piłki nożnej w wywiadzie przed dzisiejszym spotkaniem z Evertonem.

 

Obrońca jest zadowolony z tego jaki zrobił progres grając w angielskiej lidze, podkreślając jak za każdym razem wychodząc na boisko mocno wierzy w to, że jest w stanie spełnić oczekiwania fanów oraz wobec samego siebie.

 

— Jestem tego typu osobą, która robi swoją robotę i nie stara się patrzeć na swoje błędy, czy wybiegać w przyszłość. Żyję z dnia na dzień, po prostu starając się spełniać oczekiwania, jakie ludzie mają wobec mnie.


— Chcę by widzieli we mnie kogoś, kto nie boi się zostawić całego siebie na boisku. Jestem gladiatorem, w taki sposób żyję i buduję swoją karierę. Już od najmłodszych lat tak się zachowywałem, więc sądzę że taka postawa zostanie ze mną do końca mojego życia.


Reprezentant Francji opowiedział także o swoim podziwie dla chłodnej głowy Cole’a Palmera. Mówił jak ważne jest, by połączyć to z zapałem do gry, który sam bezapelacyjnie posiada.


— Cole jest jak lód, kiedy sam siebie opisałbym bardziej jako ogień. Myślę, że w ten sposób dodaje zastrzyk energii w drużynie, ale też na stadionie. Po tym widać jak mocno mi zależy na spotkaniu, jak przeżywam każdy mecz, starając się pomóc z całych sił drużynie. Inni zawodnicy mogą załapać tę energię i tak samo zostawiać całą duszę na murawie. Im więcej zawodników zarazi się tą iskrą do gry, tym lepiej dla nas.

 

— Tak samo ważne jest dla nas usposobienie Cole`a. Sami go nazywamy "Cold", bo dzięki swojemu opanowaniu pozwala zawodnikom pokazać w pełni swój potencjał, co pozwala nam osiągnąć odpowiednią równowagę w grze. Wynika to z tego, że potrzebujemy zarówno opanowania, jak i zapału do gry, bo dzięki temu będziemy w stanie osiągać wielkie rzeczy.

Źródło: Chelsea FC

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Grawpolo
komentarzy: 1113
15.04.2024 16:32

Niespodziewanie lepsza wersja KK. Chłop silny jak tur. Brakuje mu wprawdzie finezji, szybkości i zwrotności, ale na środku obrony jest ok. W tej chwili, nie licząc Silvy, nasz najlepszy środkowy obrońca. Prawdopodobnie to on zostanie szefem obrony po odejściu Thiago. Trzymam kciuki.

Pocholere
komentarzy: 865
15.04.2024 12:49

Jak swojaczki pakuje to też tak sobue myśli?

Hubson
komentarzy: 28
15.04.2024 14:34

Według mnie to ważne, by mieć zawodników bez układu nerwowego. Ze względu na to, że w przeciwieństwie do naszych młodych szklanek (zarówno fizycznych, jak psychicznych) skupia się na zrobieniu roboty i niczym więcej

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close