Skrót: Chelsea 3:2 Newcastle United

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 12.03.2024 06:25 / Ostatnia aktualizacja: 12.03.2024 06:25

Poniedziałkowy wieczór ponownie okazał się udany dla piłkarzy Chelsea. W 28. kolejce Premier League The Blues pokonali Newcastle United 3:2.

Wynik w siódmej minucie otworzył Nicolas Jackson, który nieznacznie zmienił tor lotu piłki po uderzeniu Cole'a Palmera. Dwie minuty przed końcem podstawowego czasu gry Sroki doprowadziły do wyrównania za sprawą trafienia Alexandra Isaka. Spory błąd w tej sytuacji popełniła całą defensywa The Blues.

Po przerwie podopieczni Mauricio Pochettino wrócili do dobrej gry i w 58. minucie wyszli na prowadzenie. Martina Dúbravkę ładnym uderzeniem zza pola karnego pokonał bardzo dobrze dysponowany w tym meczu Cole Palmer. 20 minut później Niebiescy podwyższyli prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się rezerwowy Mychajło Mudryk. Ukrainiec zwieńczył golem dobry kontratak Chelsea. W ostatniej minucie podstawowego czasu gry rozmiary porażki Newcastle zmniejszył jeszcze Jacob Murphy, który oddał bardzo mocny strzał ze skraju pola karnego.

Chelsea 3:2 Newcastle United – skrót: