Skrót: Luton Town 2:3 Chelsea

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 30.12.2023 15:43 / Ostatnia aktualizacja: 30.12.2023 15:43

W meczu 20. kolejki Premier League Chelsea pokonała Luton Town 3:2. The Blues przez długi czas kontrolowali grę, ale w ostatnich minutach stracili dwie bramki i zaserwowali sobie i swoim kibicom nerwową końcówkę.

Wynik w 12. minucie otworzył Cole Palmer, który wykorzystał fatalny błąd Issy Kaboré. 25 minut później The Blues podwyższyli prowadzenie, a znakomitym uderzeniem po podaniu od Palmera popisał się Noni Madueke.

W drugiej połowie Niebiescy dalej realizowali swój plan i w 69. minucie strzelili trzecią bramkę. Po ładnym podaniu od Nicolasa Jacksona bramkarza gospodarzy pokonał Cole Palmer.

Końcówka spotkania należała do piłkarzy Luton Town. W 80. minucie na listę strzelców wpisał się Ross Barkley, a kilka minut później w jego ślady poszedł Elijah Adebayo. Mimo heroicznej walki w ostatnich minutach The Hatters nie zdołali doprowadzić do wyrównania.

Luton Town 2:3 Chelsea – skrót: