Skrót: Chelsea 2:1 Crystal Palace

Autor: Mateusz Kluba Dodano: 28.12.2023 00:20 / Ostatnia aktualizacja: 28.12.2023 00:25

Choć nie bez trudności, The Blues pokonali na własnym boisku derbowych rywali 2:1 w ramach 19 kolejki Premier League. Ponownie problemem była nieskuteczność gospodarzy, ale dla Niebieskich bramki zdobywali Mychajło Mudryk i Noni Madueke.

Wynik został otwarty już w 13 minucie, gdy Ukrainiec wykorzystał podanie Malo Gusto. Goście wyrównali na koniec pierwszej połowy za sprawą Michaela Olise. W drugiej części spotkania bramkę zdobył Nicolas Jackson, ale Senegalczyk znajdował się na pozycji spalonej. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, w polu karnym po faulu padł Madueke. Początkowo sędzia nie przyznał rzutu karnego, ale po wideoweryfikacji Chelsea otrzymała jedenastkę, którą na gola zamienił sam poszkodowany.

Chelsea 2:1 Crystal Palace - skrót: