Skrót: Chelsea 1:1 Newcastle United (kar. 4:2)

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 20.12.2023 04:33 / Ostatnia aktualizacja: 20.12.2023 04:33

Po pełnym emocji meczu i serii rzutów karnych Chelsea awansowała do półfinału Carabao Cup. Podstawowy czas gry zakończył się remisem 1:1, a bramkę wyrównującą The Blues strzelili w doliczonym czasie gry. W serii rzutów karnych podopieczni Mauricio Pochettino pokonali Sroki 4:2.

W pierwszej połowie Niebiescy prezentowali się bardzo dobrze, byli aktywni, tworzyli okazje bramkowe, ale nie potrafili ich wykorzystać. Z kolei Sroki wyprowadziły w 16. minucie kontratak, który zakończyły golem. Callum Wilson ograł trzech rywali i pewnym uderzeniem pokonał Djordje Petrovicia. Fatalny błąd popełnił w tej sytuacji Benoît Badiashile.

W drugiej połowie przewaga Chelsea była miaźdżąca, ale wyrównująca bramka padła dopiero w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Fatalny błąd Kierana Trippiera wykorzystał rezerwowy Mychajło Mudryk, który pewnym uderzeniem skierował piłkę do bramki Srok.

W serii rzutów karnych lepiej poradzili sobie The Blues, którzy triumfowali 4:2.

Chelsea 1:1 Newcastle United (kar. 4:2) – skrót: