Fot. Chelsea FC

The Telegraph: W przyszłym tygodniu Kendry Páez rozpocznie treningi w Chelsea!

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 16.12.2023 10:00 / Ostatnia aktualizacja: 16.12.2023 10:00

Sprowadzony latem z Independentiente del Valle Kendry Páez w przyszłym tygodniu odbędzie pierwsze treningi z pierwszą drużyną Chelsea. Będzie to pierwsza z serii wizyt integracyjnych młodego piłkarza w zachodnim Londynie.


Chelsea zapłaciła za 16-latka ponad 17 milionów funtów. Ekwadorczyka uważa się za jednego z najbardziej utalentowanych zawodników w Ameryce Południowej. Na stałe do Anglii będzie mógł przeprowadzić się w 2025 roku, gdy stanie się pełnoletni.


Do tego czasu Kendry Páez odwiedzi Anglię dwa lub trzy razy, aby jego proces aklimatyzacji na Stamford Bridge przebiegał płynnie. Pierwsza wizyta młodego piłkarza w centrum treningowym w Cobham została zaplanowana na przyszły tydzień.


Ekwadorczyk będzie trenował z pierwszą drużyną Chelsea. Spotka się z Mauricio Pochettino, pozostałymi członkami sztabu szkoleniowego oraz piłkarzami. 16-latek rozpoczął już naukę języka angielskiego, by łatwiej było mu się komunikować. Młody pomocnik ustali także ze sztabem szkoleniowym program treningowy dotyczący pracy poza boiskiem.


Choć w Chelsea nikt nie ma wątpliwości, że Kendry Páez to wielki talent, to wszyscy mają świadomość, że przeprowadzka z Ekwadoru do Anglii będzie dla niego dużym wyzwaniem. Dlatego klub wymyślił innowacyjny sposób, aby pomóc mu w aklimatyzacji.


Oprócz treningów z pierwszą drużyną Chelsea oraz rozmów ze sztabem szkoleniowym, niewykluczone, że reprezentant Ekwadoru zasiądzie na trybunach Stamford Bridge podczas wtorkowego ćwierćfinałowego meczu Carabao Cup, w którym Chelsea zmierzy się z Newcastle United.


W późniejszym czasie Chelsea i Independentiente del Valle ustalą terminy kolejnych dwóch lub trzech wizyt Kendry'ego Páeza w Londynie.

Źródło: "The Telegraph"

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Wolnomyśliciel
komentarzy: 804
16.12.2023 16:54

Fajnie. Tylko my teraz mamy inne problemy.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close