Raport z poniedziałkowych meczów reprezentacji

Autor: Sebastian Romanowski Dodano: 21.11.2023 10:13 / Ostatnia aktualizacja: 21.11.2023 10:13

Finałowa runda eliminacji do mistrzostw Europy zakończyła się rozczarowaniem dla Mychajło Mudryka i Ukrainy. Lepsze nastroje po poniedziałkowych meczach reprezentacji mogą mieć natomiast piłkarze Chelsea występujący w reprezentacji Anglii U-20.

Ukraina podchodziła do spotkania z Włochami ze świadomością, że wygrana może dać jej awans na Euro 2024. Mudryk rozpoczął to spotkanie w wyjściowym składzie i przez cały czas stanowił zagrożenie dla przeciwników. W doliczonym czasie drugiej połowy brał udział w kontrowersyjnej sytuacji, w której Francesco Acerbi spowodował upadek zawodnika Chelsea w polu karnym Włochów.

Arbiter tego spotkania nie odgwizdał jednak rzutu karnego i mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Ukraina weźmie udział w barażach, które będą mogły zapewnić jej występ w przyszłorocznej imprezie.

W drugim meczu grupy C, Anglia zremisowała z Macedonią Północną 1:1. Wśród rezerwowych w tym spotkaniu znaleźli się Conor Gallagher oraz Cole Palmer. Palmer pojawił się na boisku na sześć minut przed zakończeniem meczu.

Reprezentacje młodzieżowe

Ian Maatsen rozegrał 90 minut w meczu Holandii U-21 ze Szwecją U-21, zakończonego zwycięstwem Holendrów 4:2.

Lesley Ugochukwu wziął udział w meczu reprezentacji Francji U-21, jednak nie był w stanie pomóc swojej drużynie, która poniosła porażkę 0:3 z Koreą Południową.

Reprezentacja Anglii U-20 odniosła zwycięstwo 3:2 nad Niemcami. Wypożyczony do Newcastle Lewis Hall oraz Charlie Webster, który obecny sezon spędza w Heerenveen, weszli na boisko z ławki rezerwowych, a drugi z nich strzelił w 91. minucie zwycięskiego gola.

Źródło: Chelsea FC