Skrót: Tottenham 1:4 Chelsea

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 07.11.2023 04:31 / Ostatnia aktualizacja: 07.11.2023 04:31

W hicie 11. kolejki Premier League Chelsea po pełnym zwrotów akcji i emocji spotkaniu pokonała Tottenham 4:1 po bramce Cole'a Palmera i hat-tricku Nicolasa Jacksona. Dla Kogutów jest to pierwsza ligowa porażka w sezonie.

W początkowej fazie pierwszej połowy kapitalną grę prezentowały Koguty. W 6. minucie na listę strzelców wpisał się Dejan Kulusevski, a całą akcję kapitalnym zagraniem zapoczątkował James Maddison. Z czasem Chelsea zaczęła dochodzić do głosu i stwarzać zagrożenie pod bramką rywali. Do wyrównania doszło w 35. minucie, gdy Cole Palmer wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Enzo Fernándezie. Faulujący w tej sytuacji Cristian Romero został ukarany czerwoną kartką. Do końca pierwszej połowy wynik nie zmienił się.

Po zmianie stron Chelsea wyraźnie przeważała i powoli dążyła do strzelenia drugiej bramki. Sytuacja Niebieskich stała się jeszcze lepsza po drugiej czerwonej kartce dla rywali. I tak długo broniąca się defensywa Kogutów skapitulowała w 75. minucie. Raheem Sterling zagrał na czystą pozycję do Nicolasa Jacksona, a ten w końcu wykonał swoje zadanie i skierował piłkę do bramki. W doliczonym czasie gry Senegalczyk wpisał się na listę strzelców po raz drugi, tym razem po podaniu od Conora Gallaghera. To nie było jednak wszystko, co się wydarzyło tego dnia na północy Londynu. W jednej z ostatnich akcji meczu Cole Palmer kapitalnie zagrał do Jacksona, a ten z dużą swobodą minął obrońcę oraz bramkarza rywali i skierował piłkę do bramki, tym samym kompletując swojego pierwszego hat-tricka w barwach Chelsea. Chwilę później sędzia zakończył to niesamowite spotkanie.

Tottenham 1:4 Chelsea – skrót: