Skrót: Chelsea 2:2 Arsenal

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 21.10.2023 21:10 / Ostatnia aktualizacja: 21.10.2023 21:10

Chelsea była o krok od pokonania Arsenalu w meczu 9. kolejki Premier League, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

The Blues objęli prowadzenie po piętnastu minutach gry. Cole Palmer wykorzystał rzut karny po zagraniu ręką Williama Saliby. Na początku drugiej połowy zawodnicy Mauricio Pochettino podwyższyli prowadzenie po fenomenalnym golu Mychajła Madryka.

W 77. minucie Kanonierzy strzelili bramkę kontaktową. Błąd Roberta Sáncheza wykorzystał Declan Rice. Anglik przejął piłkę po wybiciu przez bramkarza Chelsea i uderzeniem z dystansu umieścił ją w bramce. Niecałe 10 minut później Arsenal doprowadził do wyrównania. Bukayo Saka dośrodkował na długi słupek do Leonardo Trossarda, a ten sprytnym uderzeniem pokonał Sáncheza. Do końca spotkania wynik nie zmienił się.

Chelsea 2:2 Arsenal – skrót: