Fot. Chelsea FC

Gusto: Thiago Silva jest dla mnie inspiracją

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 11.10.2023 19:26 / Ostatnia aktualizacja: 11.10.2023 19:26

Kilka dni temu Malo Gusto otrzymał pierwsze w karierze powołanie do dorosłej reprezentacji Francji. Prawy obrońca Chelsea prezentuje na początku sezonu wysoką formę, co nie umknęło uwadze Didiera Deschampsa.


W związku z urazem Julesa Koundé selekcjoner reprezentacji Francji postanowił powołać w trybie awaryjnym Malo Gusto. Dla młodego zawodnika jest to bez wątpienia wielkie wyróżnienie.


– Byłem tym trochę zaskoczony, ponieważ przygotowywałem się do gry dla Les Espoirs [reprezentacja Francji U21 – przyp. red.], ale kiedy byłem w pociągu, dostałem wiadomość, że będę w dorosłej kadrze – zdradził Malo Gusto.


– To dla mnie ogromy zaszczyt i bardzo dobra wiadomość. Wszyscy zawsze zachęcali mnie do działania więc teraz, kiedy tu jestem, chcę zrobić na wszystkich jak najlepsze wrażenie.


W związku z urazem Reece'a Jamesa Malo Gusto rozegrał już kilka spotkań w pierwszym składzie Chelsea. 20-latek bardzo dobrze zastępował swojego bardziej doświadczonego kolegę i zbierał wysokie oceny.


– Reece jest bardzo fajnym facetem. Jest między nami naprawdę zdrowa rywalizacja. Wzajemnie dzielimy się wskazówkami, on stara się pomóc mi, a ja jemu, jak tylko mogę. Na boisku jest wojna, on o tym wie. Nie odpuszczamy i gra lepszy.


Wielkim mentorem w szatni Chelsea jest Thiago Silva. Doświadczony Brazylijczyk wciąż prezentuje wysoki poziom sportowy i jest bardzo ważną postacią w drużynie Mauricio Pochettino.


– Thiago Silva jest jednym z najlepszych obrońców na świecie. Zawsze jest w doskonałej formie, skupiony na tym, co robi. Jest niesamowitym profesjonalistą. To piękne, że zawsze daje z siebie wszystko. Jest dla mnie inspiracją – przyznał prawy obrońca Chelsea.

Źródło: Chelsea FC

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close