Fot. Chelsea FC

Gallagher: Dla mnie szklanka jest do połowy pełna

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 24.09.2023 08:26 / Ostatnia aktualizacja: 24.09.2023 08:26

Dzisiaj po południu piłkarze spróbują odnieść drugie ligowe zwycięstwo w tym sezonie. W ostatnich spotkaniach The Blues prezentowali dobrą grę, jednak mieli duże problemy ze skutecznością, co odbiło się na wynikach. Conor Gallagher jest jednak przekonany, że niebawem jego zespół zacznie osiągać lepsze rezultaty.


Drużyna Mauricio Pochettino, mimo licznych kontuzji, nie ma problemów ze zdominowaniem rywala, ale nie przekłada się to na wyniki. Niebiescy tworzą okazje, ale nie wykorzystują ich. Conor Gallagher przyznał, że niebawem się to zmieni.


– W tym sezonie Chelsea sprowadziła wiele talentów i jesteśmy bardzo wdzięczni, że mamy tych chłopaków w klubie – przyznał Conor Gallagher w wywiadzie udzielonym przed dzisiejszym meczem z Aston Villą. Szklanka jest do połowy pełna. Obecnie przechodzimy proces, w którym bierze udział wielu nowych piłkarzy i wielu młodych piłkarzy. Wciąż się do siebie przyzwyczajamy.


– Radzimy sobie świetnie, dopóki nie dotrzemy do ostatniej tercji boiska, gdzie musimy być bardziej bezwzględni. Nadal jednak jesteśmy pewni siebie jako zespół i niebawem na pewno się poprawimy i będziemy odnosić więcej zwycięstw.


– W ostatniej tercji boiska nie jesteśmy wystarczająco bezwzględni i dokładni. Jednocześnie brakuje nam trochę szczęścia. Dużo nad tym pracowaliśmy na treningach w tym tygodniu więc z czasem poprawimy się. Tworzymy sobie wystarczająco dużo okazji, by strzelać bramki.


– Każdy rywal, z którym mierzymy się w Premier League, jest wymagający. W tym sezonie dominowaliśmy w każdym meczu, ale oczywiście nie to się liczy. Liczy się to, kto strzeli więcej bramek, a my nie jesteśmy pod tym względem wystarczająco dobrzy. Pracujemy nad tym i na pewno się poprawimy.


– Częścią mojej gry jest wchodzenie w pole karne i podejmowanie prób strzelania bramek. W tym sezonie chcę strzelić więcej goli. Menedżer ma naprawdę dobry pomysł na grę, pozwala nam na płynność w pomocy i rotację. Wykorzystuje nasze mocne strony, co mi pomaga.


Conor Gallagher musi się bardzo starać, by grać w pierwszym składzie, gdyż rywalizacja o miejsce w pomocy jest bardzo duża.


– To zdrowa rywalizacja. Chelsea to wielki klub i zawsze będzie tu rywalizacja o grę na konkretnej pozycji, a w pomocy mamy wielu zawodników najwyższej światowej klasy. Będę po prostu ciężko pracował, aby nadal dobrze grać i utrzymać swoje miejsce w drużynie.


– Naszym celem na ten sezon jest zajęcie miejsca w czołowej czwórce. Wiemy, że jesteśmy wystarczająco dobrzy, by to osiągnąć. Mamy w zespole wystarczający potencjał, wystarczy tylko ciężko pracować na treningach i podczas meczów, aby grać we właściwy sposób, grać pewnie i podejmować właściwe decyzje. Wraz z upływem czasu nasza gra będzie wyglądała coraz pewniej i będziemy odnosić więcej zwycięstw – dodał pomocnik Chelsea.

Źródło: Chelsea FC

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close