Sarri: Callum, Pedro i Willian są na takim samym poziomie

Autor: Sebastian Romanowski Dodano: 07.01.2019 14:54 / Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 14:54

Maurizio Sarri pojawił się na konferencji prasowej poprzedzającej jutrzejsze spotkanie z Tottenhamem w ramach Carabao Cup.

 

Informacje o urazach

– Nie wiem co jest z Pedro, Willianem i Giroud. Czują się lepiej, trenują z zespołem, ale nie wiem, czy będą mogli jutro zagrać. Ruben jest niedostępny, musimy zwrócić uwagę na rzeczy, które go niepokoją.

 

Fabregas trafi do AS Monaco?

– Nie mam żadnych wiadomości dotyczących Ceska. Nie wiem, czy zagra jutro, ponieważ miał skurcze w łydce w ostatnim meczu i musi odpocząć. Nie znam całej sytuacji. Nie wiem czy poleciał do Francji, ponieważ wczoraj miał dzień wolny. Mogę powiedzieć tylko co ja o tym myślę, bo nie znam decyzji klubu. Moim zdaniem musi odejść, ponieważ nasz klub może mu zaoferować przedłużenie kontraktu o jeden rok, a wiem, że ma ofertę na dwa lata. Nie chcę, żeby taki piłkarz jak Cesc, był nieszczęśliwy.

 

Barella...

– Nie chcę rozmawiać o piłkarzach innych drużyn. Jeśli Cesc chce odejść, będziemy potrzebowali zastępcy. Nie znam dokładnie sytuacji Rubena, nie wiem jak poważny jest to uraz. Bez Fabregasa mamy tylko pięciu pomocników, potrzebujemy zastępstwa.

 

Gary Cahill...

– Chcę zrozumieć jego sytuację. Jego umysł nie jest całkowicie zaangażowany w nasz zespół. Jego sytuacja jest inna, ponieważ mamy Ampadu. Nie potrzebujemy zastępstwa.

 

Hudson-Odoi...

– Jest bardzo ważnym piłkarzem, jest młody i bardzo szybko się poprawia, szczególnie jeśli chodzi o defensywę. Jestem z niego bardzo zadowolony. Nie wiem jak to wygląda w klubie, ale dla mnie jest bardzo ważnym piłkarzem. Nie sądzę, żeby przeprowadzka do Niemiec była dla niego dobrą opcją. Jest Anglikiem, ma tutaj świetną przyszłość.

 

Rozmawiałem z Odoi o transferze?

– Nie odpowiadam za takie rzeczy, to nie zależy ode mnie. Chcę z nim rozmawiać tylko o boisku i o tym, co ma poprawić w swojej grze.

 

Morata nie celebruje bramek...

– Ważniejsze od celebrowania bramek jest ich zdobywanie. Jeśli będzie miał dobrą drugą część sezonu, może osiągnąć swój najlepszy wynik bramkowy. Nie wiem, czy jest szczęśliwy, ale mam taką nadzieję.

 

Hudson-Odoi będzie grał w ważniejszych meczach?

– Jest na to gotowy. Mamy bardzo dobrych piłkarzy na tej samej pozycji, a ja mogę grać tylko dwoma skrzydłowymi. Myślę, że jest gotowy. Może grać, czasami będzie na ławce. Mogę uznać, że jest teraz na takim samym poziomie jak Pedro i Willian.

 

Nauka z ostatniego meczu z Tottenhamem?

– Byli bardziej zdeterminowani niż my. Nie możemy mieć takiego samego podejścia w tym meczu. Chcę o tym porozmawiać wcześniej, inaczej nie ma sensu mówić o jakiejkolwiek taktyce.

 

Kilka słów do fanów

– Myślę, że potrzebujemy wsparcia naszych kibiców. Chcemy, żeby nas wspierali, a nie wyzywali przeciwników.

Źródło: london.football

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close