Skrót: Chelsea 2:1 AFC Wimbledon

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 31.08.2023 04:36 / Ostatnia aktualizacja: 31.08.2023 04:36

Piłkarze Chelsea wykonali plan i w środowy wieczór pokonali AFC Wimbledon w meczu 2. rundy Carabao Cup. The Blues strzelili rywalom dwie bramki, zaś stracili jedną.

W 19. minucie drużyna z League Two nieoczekiwanie wyszła na prowadzenie. Rzut karny, podyktowany po przewinieniu Roberta Sáncheza, na bramkę zamienił James Tilley. Zawodnicy Mauricio Pochettino doprowadzili do wyrównania w doliczonym czasie pierwszej połowy, gdy Noni Madueke wykorzystał rzut karny podkytkowany po faulu na nim samym.

Zwycięstwo Chelsea zapewnił w 72. minucie Enzo Fernández. Argentyńczyk wykorzystał błąd rywala drużyny przeciwnej i pokonał go uderzeniem z dystansu.

Chelsea 2:1 AFC Wimbledon – skrót:

Źródło: youtube.com/@chelseafc