Skrót: West Ham United 3:1 Chelsea

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 20.08.2023 21:07 / Ostatnia aktualizacja: 20.08.2023 21:07

Po niezbytm udanym występie w niedzielne popołudnie Chelsea przegrała z West Hamem 1:3. W pewnym momencie spotkania The Blues mieli wyraźną przewagę nad rywalami i byli bliscy wyjścia na prowadzenie, ale nie wykorzystali swojej szansy, co się później zemściło.

Już w 7. minucie Młoty objęły prowadzeniu po trafieniu Nayefa Aguerda. Marokańczyk wygrał walkę o pozycję z Conorem Gallagherem i po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pokonał bramkarza Chelsea. 20 minut później The Blues doprowadzili do wyrównania, a na listę strzelców wpisał się Carney Chukwuemeka, dla którego było to pierwsze trafienie w barwach londyńskiego klubu.

W dalszej części pierwszej połowy zawodnicy Mauricio Pochettino mieli wyraźną przewagę, ale nie wykorzystali jej, zaś rzut karny zmarnował Enzo. Po zmianie stron Młoty zaczęły dochodzić do głosu i w 53. minucie wyszły na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Michail Antonio. W doliczonym czasie prowadzenie West Hamu podwyższył jeszcze Lucas Paquetá, który wykorzystał rzut karny i tym samym zespół David Moyesa pokonał Chelsea 3:1.

West Ham United 3:1 Chelsea – skrót: