Skrót: Chelsea 4:3 Brighton

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 23.07.2023 08:00 / Ostatnia aktualizacja: 23.07.2023 08:08

Drugi mecz i drugie zwycięstwo. Piłkarze Chelsea wygrali drugi mecz towarzyski w Stanach Zjednoczonych. Tym razem pokonali Brighton 4:3, a większość bramek padła w końcowej fazie spotkania.

Brighton dobrze weszło w to spotkanie i po 13. minutach gry objęło prowadzenie. Kaoru Mitoma zagrał do Danny'ego Welbecka, a ten pokonał Kepę Arrizabalagę. The Blues nie pozostali dłużni i pięć minut później doprowadzili do wyrównania. Christopher Nkunku bardzo dobrze zachował się w polu karnym i skierował do bramki piłkę, którą rywali usiłowali wybić.

Na kolejne bramki musieliśmy czekać aż do drugiej połowy. W 65. minucie na listę strzelców wpisał się Mychajło Mudryk, dla którego był to pierwszy występ podczas tegorocznego okresu przygotowawczego. Ukraińcowi asystował Nicolas Jackson. Kilka minut później były napastnik Villarrealu ponownie wystąpił w charakterze asystującego, a tym razem gola strzelił Conor Gallagher. Pięć minut później Nicolas Jackson sam wpisał się na listę strzelców, a podawał mu Marc Cucurella. Warto odnotować, że po wejściu na boisko w 63. minucie, Jackson w ciągu niespełna piętnastu minut strzelił bramkę oraz zaliczył dwie asysty.

Później strzelali już tylko zawodnicy Mew. W 79. minucie rzut karny wykorzystał João Pedro, zaś minutę przed końcem podstawowego czasu gry na listę strzelców wpisać się także Deniz Undav.

Chelsea 4:3 Brighton – skrót:

Źródło: YouTube