Skrót: Chelsea 5:0 Wrexham

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 20.07.2023 04:39 / Ostatnia aktualizacja: 20.07.2023 04:39

Od imponującego zwycięstwa 5:0 nad walijskim Wrexham piłkarze Chelsea rozpoczęli serię meczów towarzyskim w ramach obozu przygotowawczego w Stanach Zjednoczonych. The Blues zaprezentowali bardzo dobrą i co najważniejsze skuteczną grę.

Podopieczni Mauricio Pochettino bardzo szybko wyszli na prowadzenie. Już po trzech minutach gry na listę strzelców wpisał się Ian Maatsen, który ubiegły sezon spędził na wypożyczeniu w Burnley, a asystował mu sprowadzony tego lata z Villarrealu Nicolas Jackson. Kilka minut przed końcem pierwszej połowy 21-letni Holender strzelił drugą bramkę. Tym razem asystował mu Carney Chukwuemeka.

W przerwie Mauricio Pochettino dokonał aż sześciu zmian, ale nie odbiło się to na poziomie gry. Niebiescy nadal grali dobrze i tworzyli sobie bramkowe okazje. W 80. minucie gola strzelił Conor Galagher, któremu asystował Raheem Sterling. W ostatniej minucie podstawowego czasu gry wynik podwyższył Christopher Nkunku, po podaniu od Cesare Casadeiego, zaś w ostatniej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Ben Chilwell, któremu podawał sprowadzony niedawno z Santosu Ângelo Gabriel.

Chelsea 5:0 Wrexham – skrót:

Źródło: YouTube