Fot. Chelsea FC

Nagrody rozdane. Thiago Silva piłkarzem sezonu w Chelsea

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 29.05.2023 19:13 / Ostatnia aktualizacja: 29.05.2023 19:13

Przed wczorajszym meczem z Newcastle United, na murawie Stamford Bridge wręczona została nagroda dla piłkarza sezonu w Chelsea. Jej laureatem został Thiago Silva.


W swoim trzecim sezonie w zachodnim Londynie 38-latek był kluczową postacią. Udowodnił, że upływ czasu nie jest mu straszny, a na boisku prezentował opanowanie, inteligencję i doświadczenie.


Głosowanie na zawodnika sezonu odbywało się drogą internetową. 61 proc. kibiców skazało, że to właśnie Brazylijczyk prezentował się w ostatnich miesiącach najlepiej. Drugie miejsce zajął sprowadzony zimą z Benfki Enzo Fernández, zaś podium uzupełnił Kepa Arrizabalaga.


W ubiegłym roku Thiago Silva zajął w tym plebiscycie drugie miejsce. Więcej głosów od niego zdobył jedynie Mason Mount.


Mimo trudnego sezonu i wielu wyzwań, Thiago Silva emanował klasą i opanowaniem. Potwierdził swój status jednego z najlepszych obrońców swojego pokolenia. Brazylijczyk był podporą linii obrony, a gdy w marcu i kwietniu zmagał z urazem kolana, ucierpiała na tym forma całego zespołu.


Nagrodę dla młodego piłkarza sezonu otrzymał Lewis Hall, zaś autorem najładniejszego trafienia został Conor Gallagher.

Źródło: Chelsea FC

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close