Fot. własne

CBS Sports: Chelsea podjęła kolejne kroki w kierunku przejęcia RC Strasbourg

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 28.05.2023 11:41 / Ostatnia aktualizacja: 28.05.2023 11:41

Właściciele Chelsea konsekwentnie realizują strategię budowy multiklubu. Jak informuje Ben Jacobs, niebawem londyński klub może przejść RC Strasbourg.


W miniony piątek prezes klubu ze Stade de la Meinau Marc Keller odwiedził Cobham i spotkał się z przedstawicielami Chelsea. Żadne konkretne decyzje nie zostały jeszcze podjęte. Francuskim klubem interesują się też inni inwestorzy. Faktem jest, że Keller zlecił firmie Lazard rozpoczęcie przygotować do sprzedaży przynajmniej części udziałów.


Przejęcie RC Strasbourg nie będzie proste. Francuski klub ma ponad 10 akcjonariuszy, a najwięcej udziałów (27 proc.) ma Marc Keller.


Marc Keller rozważa ubieganie się o fotel prezesa Francuskiej Federacji Piłkarskiej. By było to możliwe, musi pozbyć się wszystkich udziałów w klubach więc może mu zależeć na sprzedaży udziałów w RC Strasbourg.


Oczekuje się, że Chelsea będzie dążyć do przejęcia przynajmniej części udziałów w RC Strasbourg, ale docelowo jest zainteresowana pełnym przejęciem. Na tę chwilę brak jest zgoby wszystkich akcjonariuszy co do sprzedaży 100 proc. udziałów.


Chelsea konsekwentnie dąży do stworzenia modelu wieloklubowego. Ma to nastąpić w trzecim lub czwartym kwartale tego roku.

Źródło: CBS Sport

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close