Skrót: Manchester United 4:1 Chelsea

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 26.05.2023 07:50 / Ostatnia aktualizacja: 26.05.2023 07:50

W czwartkowy wieczór Manchester United bezwzględnie wykorzystał wszystkie słabości Chelsea i pokonał ją 4:1. Gdyby Czerwone Diabły miały więcej szczęścia, ich zwycięstwo mogło być jeszcze bardziej okazałe.

Pierwszą bramkę obejrzeliśmy już po sześciu minutach gry. Christian Eriksen dośrodkował, a Casemiro uderzał głową. Kepa Arrizabalaga nie zdołał zatrzymać piłki uderzonej przez Brazylijczyka. W dalszej części pierwszej połowy Chelsea stworzyła sobie kilka dogodnych okazji bramkowych, ale żadnej z nich nie wykorzystała, co zemściło się tuż przed przerwą. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry zawodnicy Manchesteru United przeprowadzili efektowną akcję, którą trafieniem wykończył Anthony Martial

W drugiej połowie The Blues nadal bili głową w mur, a Czerwone Diabły robiły swoje. W 73. minucie Wesley Fofana sfaulował w polu karnym Bruno Fernandesa, a ten wykorzystał podyktowany rzut karny. Kilka minut później prowadzenie gospodarzy podwyższył jeszcze Marcus Rashford.

Piłkarze Chelsea zdołali wywalczyć honorowe trafienie. W przedostatniej minucie podstawowego czasu gry na listę strzelców wpisał się rezerwowy João Félix, który oddał bardzo dobre uderzenie zza pola karnego.

Manchester United 4:1 Chelsea – skrót: