Fot. Chelsea FC

Lampard: Chukwuemeka nie mógł pojechać na na mistrzostwa świata U20, ponieważ jest nam potrzebny

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 21.05.2023 12:04 / Ostatnia aktualizacja: 21.05.2023 12:04

Mistrzostwa świata do lat 20 już trwają. Carney Chukwuemeka nie bierze na razie udziału w tym turnieju, choć początkowo został uwzględniony w kadrze reprezentacji Anglii. Chelsea nie zgodziła się na wyjazd swojego pomocnika, a o powodach tej decyzji poinformował Frank Lampard.


Menedżer Chelsea przyznał, że Carney Chukwuemeka bardzo chciał wziąć udział w młodzieżowych mistrzostwach świata, ale obecnie nie jest to możliwe, gdyż w kadrze The Blues kilku pomocników zmaga się z urazami. Niewykluczone, że Carney dołączy do swoich kolegów w fazie pucharowej mistrzostw świata U20. Wcześniej może wystąpić w którymś spotkaniu z Chelsea w Premier League, choć w poprzednich miesiącach rzadko miał ku temu okazję.


– Chukwuemeka jest piłkarzem Chelsea. Mamy kilka kontuzji, jeśli chodzi o linię pomocy. Carney trafił do wielkiego klubu. To dla niego duży ruch. W tym sezonie rozegrał niewiele minut, ponieważ mamy szeroką kadrę, a poza tym musi się zaaklimatyzować – zauważył Frank Lampard.


– Miejmy nadzieję, że w trzech pozostałych meczach dostanie szansę. Jest naszym piłkarzem i jako, że straciliśmy niektórych zawodników, potrzebujemy go. Jest szansa, że dołączy dołączy do reprezentacji Anglii po zakończeniu sezonu, jeśli Anglia przejdzie do kolejnych etapów.


– Trzeba wszystko wyważyć. Musieliśmy podjąć taką decyzję. Trochę współczułem Carney'owi, ponieważ chciał tam jechać, ale musiał zostać – dodał tymczasowy menedżer Chelsea.

Źródło: Chelsea FC

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

thesabr3
komentarzy: 1649
21.05.2023 19:03

Był nam potrzebny , chyba do noszenia wody ja prd ....

Kalim89
komentarzy: 113
21.05.2023 14:28

Co za łeb... Nie pusciles go na MŚ, a chłopa nawet na ławce nie siedzi xd kurrrr co za trener...

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close