Fot. Chelsea FC

Lampard: Młodzi piłkarze muszą udowodnić, że zasługują na grę

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 16.05.2023 17:58 / Ostatnia aktualizacja: 16.05.2023 17:58

Frank Lampard zapewnił, że w ostatnich meczach sezonu da szansę młodym piłkarzom, jeśli ci udowodnią, że są gotowi na grę w pierwszym składzie. Anglik przypomniał, że każdy piłkarz musi ciężko pracować na treningach, by mieć szansę na grę.


W niedawnym meczu z Nottinghamem Forest wystąpił Lewis Hall. 18-latek zaprezentował kilka udanych akcji i potwierdził, że ma aspiracje, by w przyszłości grać dla The Blues. Frank Lampard przyznał, że wszyscy młodzi zawodnicy mają szansę na grę w pierwszej drużynie, ale muszą oczywiście udowodnić, że na to zasługują.


– W najbliższych kilku meczach będziemy mogli przyjrzeć się młodym zawodnikom. Oczywiście, musimy też walczyć o wyniki i będziemy starali się grać jak najmocniejszym zespołem – zdeklarował Frank Lampard.


– Wszystko sprowadza się do tego, jak ktoś trenuje i co pokazuje na co dzień. Nie sądzę, by ktoś wybrał skład bez uwzględnienia tego, że ktoś trenuje w taki sposób, że nie zasługuje na wybór.


– Kiedy wprowadzasz jakaś piłkarza na boisko, to nie dajesz mu przez to prezentu. Trzeba sobie na to zapracować. Jeśli to zrobią, tak jak Lewis Hall, który poradził sobie bardzo dobrze, dostają szansę. Zważywszy na dużą liczbę piłkarzy, których mamy w kadrze, młodzi zawodnicy muszą rywalizować, żeby dostać swoją szansę. Zobaczymy, jak będzie, ale młodzi na pewno dostaną szansę – dodał menedżer Chelsea.

Źródło: Chelsea FC

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Kalim89
komentarzy: 112
17.05.2023 15:04

Niektórzy chyba robią Ci dobrze po treningu... Jeżeli Connor prezentuje się na treningach tak jak na meczach to nie wiem Frank co masz na myśli mówiąc o "pokazaniu się" na treningu :)

+
5

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close