Fot. Chelsea FC

The Telegraph: Chelsea nie będzie robiła przeszkód Thiago Silvie, gdy ten zechce wrócić do Brazylii

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 12.05.2023 18:56 / Ostatnia aktualizacja: 12.05.2023 18:56

Jeśli latem tego roku Thiago Silva oznajmi, że chce wrócić do Brazylii, by tam zakończyć karierę, Chelsea nie będzie robiła mu przeszkód. Brazylijczyk zapowiedział kiedyś, że przed zakończeniem sportowej kariery chciałby zagrać dla Fluminense.


W lutym Thiago Silva przedłużył kontrakt z Chelsea o kolejny rok, ale jego powrót do Brazylii po zakończeniu tego sezonu nie jest wcale wykluczony. Niedawno 38-latek wyraził swoją frustrację z powodu rozczarowującego sezonu. Brazylijczyk oskarżył Todda Boehly'ego i Behdada Eghbaliego o podejmowanie "niewłaściwych kroków".


W kwestii przyszłości poszczególnych zawodników decydujący głos będzie miał Mauricio Pochettino, który niebawem powinien zostać ogłoszony nowym menedżerem The Blues. W przeszłości Argentyńczyk nie robił problemów piłkarzom, którzy chcieli zmienić klub.


Latem Chelsea będzie przeprowadzała redukcję kadry. Transfery do klubu także będą dokonywane, a w kadrze na przyszły sezon ma zostać uwzględniony m.in. Levi Colwill, który w tej kampanii jest wypożyczony do Brighton.


Nie wiadomo, czy gdy Thiago Silva wyrazi wolę odejścia, Chelsea będzie oczekiwała od jego potencjalnego następnego pracodawcy opłaty transferowej. Wiadomo natomiast, że The Blues nie będą stali na drodze 38-latkowi i ułatwią mu powrót do ojczyzny.


Thiago Silva urodził się i wychował w Rio De Janeiro. Jego marzeniem jest, by przed końcem kariery raz jeszcze zostać zawodnikiem Fluminense. Barw tego klubu bronił od 2006 roku, gdy trafił tam z Dynama Moskwa. W Rosji Brazylijczyk zachorował na gruźlicę i był bliski śmierci, a we Fluminense zdołał się odbudować i po trzech latach gry dla tego klubu z powrotem wyjechał do Europy.


– Fluminense to klub, w którym chciałbym zakończył karierę. Jest to klub, w którym grałem po mojej chorobie i klub, który otworzył przede mną drzwi na tamtym etapie oraz uwierzył we mnie, choć wszyscy inni mnie skreślali. Wierzyli, że Thiago Silva wciąż może być piłkarzem. Choć może wydawać się to niewiarygodne, Fluminense jest klubem, któremu kibicuję – przyznał w ubiegłym roku Thiago Silva.

Źródło: Chelsea FC

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close