Fot. Chelsea FC

Chelsea ponownie zamroziła ceny karnetów

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 11.05.2023 18:09 / Ostatnia aktualizacja: 11.05.2023 18:09

Dzisiaj Chelsea poinformowała, że 12. rok z rzędu zamraża ceny karnetów na następny sezon. Decyzja ma na celu nie podburzać rozczarowanych sezonem kibiców i nie ryzykować dalszego nastawienia przeciwko właścicielom.


Stowarzyszenie Kibiców Chelsea (CST) uprzednio wystosowało list otwarty do Todda Boehly'ego i Behdada Eghbaliego, ostrzegając o "nieodwracalnej toksyczności" pomiędzy kibicami i klubem w wypadku podniesienia cen wejściówek.


W wyniku zamrożenia cen karnetów kibice Chelsea w dalszym ciągu będą płacić znacznie mniej niż kibice Arsenalu czy Tottenhamu. Te dwa kluby mają zdecydowanie najwyższe stawki w Premier League.


Oto oficjalny komunikat Chelsea w tej sprawie:


"Ten sezon nie przyniósł nam takich wyników, jakbyśmy chcieli. Wiemy, do czego dążymy, ale wiemy też, że będzie to wymagało ciężkiej pracy, determinacji i zaangażowania. Wszyscy chcemy zobaczyć Chelsea na swoim miejscu i dzielić jeszcze wiele zwycięskich chwil na Stamford Bridge.


Ceny biletów okresowych dla dorosłych (GA) zostały zamrożone od sezonu 2011/12, co oznacza, że od 2005 roku ich wartość spadła realnie o 32 proc. Podobnie jak w wielu branżach, nasze koszty znacznie wzrosły. Obsługa Stamford Bridge i organizacja dni meczowych były szczególnie narażone na presję inflacyjną – wzrost o 31 proc. od 2018 r.


Jednocześnie jesteśmy w pełni świadomi kosztów życia i wpływu, jaki wywiera to na naszych kibiców.


Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, zarząd podjął decyzję o zamrożeniu cen karnetów GA na sezon 2023/24.


Klub musi zwiększyć wszystkie nasze źródła przychodów, w tym z dni meczowych, aby zapewnić zrównoważone działanie. W przyszłym sezonie poświęcimy trochę czasu na przyjrzenie się naszej ogólnej strategii i podejścia do sprzedaży cen biletów, konsultując się z naszą Radą Doradczą Kibiców oraz innymi kluczowymi udziałowcami, aby zagwarantować, że głos kibiców także zostanie wysłuchany, ponieważ patrzymy w przyszłość. Działania te obejmą kontrolę liczby punktów cenowych na stadionie, by upewnić się, że wszystkie miejsca odzwierciedlają swoją faktyczną wartość.


Klub nadal będzie oferował plany płatności w celu rozłożenia kosztów karnetów na cały sezon, a wymiana biletów będzie dostępna dla posiadaczy karnetów okresowych, by oferować niewykorzystane miejsca posiadaczom karnetów okresowych i ich członkom.


Termin odnowienia dla obecnych posiadaczy karnetów upływa w dniu 2. czerwca 2023 r. W przypadku płatności z wykorzystaniem planu płatności, termin ten upływa w czwartek 25. maja 2023 r.


Dostrzegamy i bardzo doceniamy ciągłe zaangażowanie naszych fanów w okazywanie wsparcia dla zespołu."

Źródło: Chelsea FC, "The Telegraph"

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

thesabr3
komentarzy: 1824
12.05.2023 06:31

Podniesienie cen po tak wspaniałym sezonie to byłby dobry odlot

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close