The Athletic: P-E Aubameyang może już nie zagrać dla Chelsea
Dodano: 10.05.2023 20:26 / Ostatnia aktualizacja: 10.05.2023 20:48Czas Pierre'a-Emericka Aubameyanga w Chelsea nieubłaganie zmierza ku końcowi. Niewykluczone, że ostatni mecz w barwach The Blues Gabończyk ma już za sobą.
Obecna wartość Pierre'a-Emericka Aubameyanga z punktu widzenia rachunków klubu to około sześć milionów funtów. Jeśli Gabończyk odejdzie za mniejszą kwotę, wygeneruje straty. Chelsea jednak ryzykuje odstraszenie potencjalnych kupców, jeśli zażąda kwoty odstępnego.
Pierre-Emerick Aubameyang zeszłego lata nie chciał odchodzić z Barcelony, mimo włamania do jego domu tuż przed faktem. Żeby przekonać Gabończyka potrzebna była interwencja Thomasa Tuchela, który wymieniał z nim wiadomości.
Dni przed dokonaniem transferu Gabończyka, zarząd Chelsea wciąż miał wątpliwości wobec tego ruchu. Thomas Tuchel chciał transferu napastnika i gdy taka opcja się pojawiła, był szczególnie podekscytowany ponowną współpracą z napastnikiem.
Klub żałuje tego, jak potraktowano temat wypożyczenia Romelu Lukaku do Interu Mediolan zeszłego lata, patrząc na to że Belga puszczono za niecałe siedem milionów funtów, a za półroczne wypożyczenie João Féliksa zapłacono 11 milionów euro.
Anonimowe źródła zeznały że Graham Potter nigdy nie wytłumaczył Aubameyangowi swoich decyzji ani o wyrejestrowaniu go z kadry na fazę pucharową Ligi Mistrzów, ani o regularnym pomijaniu go w składzie meczowym.
Chelsea zimą próbowała zaaranżować wypożyczenie 33-latka do Los Angeles FC, ale zawodnik nie był tym zainteresowany, przede wszystkim ze względów rodzinnych, ale też czując, że wciąż jest w stanie grać na europejskim poziomie.
Najbliższe Aubameyangowi osoby twierdzą, że nigdy nie widziały go tak przybitego, jak w ostatnich miesiącach. Gabończyk spędza znacznie więcej czasu w domu, niż gdy mieszkał w Londynie grając dla Arsenalu. Jest wysoce prawdopodobne że mecz z Kanonierami był ostatnim występem napastnika w koszulce Chelsea.
Oprócz powodów sportowych, klub miał też powody finansowe by nie korzystać z Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Gabończyk ma w kontrakcie dość wysokie premie zależne od liczby występów.
- Źródło: The Athletic
BBC: Calum McFarlane znajdzie się w sztabie Xabiego Alonso
18.05.2026 16:40
OCENY ZA MECZ: Chelsea 0:1 Manchester City
17.05.2026 15:50
The Telegraph: Piłkarze Chelsea podekscytowani perspektywą pracy z Xabim Alonso
17.05.2026 08:08
The Telegrapgh: Czego kibice Chelsea mogą się spodziewać po Xabim Alonso?
17.05.2026 07:58
James: Chciałem przeprosić wszystkich kibiców za naszą dyspozycję
17.05.2026 07:53
Gusto: Teraz musimy się skupić na lidze
17.05.2026 07:40
Romano: Xabi Alonso będzie nowym menedżerem Chelsea!
16.05.2026 19:30
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.
To dobrze bo mi go nie szkoda, niech nie gra.
Gdyby tylko głowa była na miejscu to ze swoimi umiejętnościami był by odpowiednim rezerwowym ale głowa nie wytrzymała
Dajcie spokój z tym szrotem, pozbyć się za darmo, stawiać na wychowanków, kupić tańszych zawodników, po cholerę rozwalać pieniądze.