Skrót: Bournemouth 1:3 Chelsea

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 06.05.2023 19:20 / Ostatnia aktualizacja: 06.05.2023 19:20

W sobotnie popołudnie piłkarze Chelsea przerwali serię sześciu porażek z rzędu i w dobrym stylu pokonali Bournemouth 3:1.

Wynik już w 9. minucie otworzył Conor Gallagher. Anglik pokonał bramkarza rywali strzałem głową po dośrodkowaniu N’Golo Kanté. Kilkanaście minut później Wisienki doprowadziły do wyrównania. Efektowną szybką akcję cudownym uderzeniem wykończył Matías Viña.

Chelsea długo starała się odzyskać prowadzenie, ale przez długi czas jej starania były bezskuteczne. Dopiero w 82. minucie defensywa Bournemouth dała się przełamać. Hakim Ziyech kapitalnie dośrodkował z rzutu wolnego, a piłkę do bramki rywali skierował Benoît Badiashile, dla którego było to premierowe trafienie w barwach londyńskiego klubu.

Pięć minut później podopieczni Franka Lamparda ustalili wynik meczu. Tym razem obejrzeliśmy akcję rezerwowych. Raheem Sterling przeprowadził długi rajd z piłką, wykorzystując bierną postawę rywali, a następnie wyłożył ją João Féliksowi, który płaskim uderzeniem pokonał bramkarza rywali.

Bournemouth 1:3 Chelsea – skrót: