Skrót: Arsenal 3:1 Chelsea

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 03.05.2023 06:00 / Ostatnia aktualizacja: 03.05.2023 06:00

Zaskoczenia nie było i we wtorkowym meczu 34. kolejki Premier League Arsenal pewnie pokonał Chelsea 3:1. Wszystkie trzy bramki Kanonierzy strzelili przed przerwą.

Na pierwszą bramkę musieliśmy czekać 18 minut od pierwszego gwizdka. Granit Xhaka podał do Martina Ødegaarda, a ten pięknym uderzeniem zmieścił piłkę pod poprzeczką bramki Chelsea. Kilkanaście minut później Norweg wpisał się na listę strzelców po bliźniaczej akcji. Ponownie asystował mu Xhaka. Zaledwie trzy minuty po tej bramce Kanonierzy strzelili trzecią bramkę. Nieporadność defensywy The Blues wykorzystał Gabriel Jesus, który strzałem z najbliższej odległości pokonał Kepę.

W drugiej połowie zawodnicy Arsenalu nie grali już z tak wysoką intensywności i nie zdołali poprawić dorobku bramkowego. Chelsea z kolei wyprowadziła kilka kontrataków. Jeden z nich udało jej się zakończyć golem. Mateo Kovačić posłał długie podanie do Noniego Madueke, a ten zdołał odeprzeć atak rywala i pokonał Aarona Ramsdale'a. Było to jego pierwsze trafienie w barwach Chelsea. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Arsenal 3:1 Chelsea – skrót: