Fot. Chelsea FC

Gusto: Ta przerwa dobrze mi zrobiła

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 30.04.2023 17:38 / Ostatnia aktualizacja: 02.05.2023 08:06

Malo Gusto niedawno wrócił do gry. Rehabilitację po urazie, którego doznał niedługo po podpisaniu kontraktu z Chelsea, przechodził częściowo w Londynie. Młody obrońca stwierdził, że przerwa w grze dobrze mu zrobiła, gdyż mógł odpocząć, głównie pod względem psychicznym.


W styczniu Malo Gusto podpisał kontrakt z Chelsea, ale do końca sezonu broni barw Lyonu. Boczny obrońca przyznał, że ma nadzieję, iż uda mu się dobrze zaprezentować w nadchodzących spotkaniach.


– Moja rehabilitacja była dobrze prowadzona – zapewnił Malo Gusto. Z powodu kontuzji, regularnie krążyłem między klubami. Udało mi się wyzdrowieć, a to było najważniejsze. Miałem stały kontakt z osobami, które przyjechały ze mną do Londynu. Zawsze byli ze mną.


– Mogłem także liczyć na wsparcie swojej rodziny. Chciałem przyjść, żeby odpowiedzieć na wasze pytania, ponieważ zostało powiedziane wiele nieprawdziwych rzeczy. Jestem dzieciakiem, który wychował się w Lyonie i oddałby wszystko za tę koszulkę więc niektórzy myśleli, że opóźniam powrót do Chelsea. To mnie poruszyło. Ludzie interpretują wszystko, jak chcą. Zawsze chciałem grać i dawać z siebie wszystko. Ta sytuacja nie była dla mnie komfortowa i myślałem, że moja nieobecność będzie krótsza.


– Byłem w stanie skupić się na moim zdrowiu psychicznym i fizycznym. Próbowałem oczyścić głowę. Było to dla mnie ważne, ponieważ czuję się zmęczony psychicznie. Ta przerwa mi pomogła. Połowę rehabilitacji odbyłem w Chelsea, a końcową fazę w Lyonie. Oba kluby chciały, bym jak najszybciej wrócił do formy. Wszystko poszło dobrze.


Do końca sezonu Lyonowi pozostało pięć spotkań. Malo ma nadzieję, że uda mu się dobrze zakończyć zmagania na francuskich boiskach.


– To dopiero początek. Muszę odzyskać rytm i pewność siebie. Koncentruję się na ostatnich meczach w Lyonie, aby nasza pozycja poprawiła się. Chcę odejść stąd w poczuciu, że Lyon zagra w przyszłym sezonie w europejskich pucharach – przyznał 19-latek.

Źródło: Chelsea FC

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close