Fot. Chelsea FC

Evening Standard: Piłkarze Chelsea poprosili o zatrudnienie fizjoterapeuty, który został zwolniony kilka miesięcy wcześniej

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 28.04.2023 17:51 / Ostatnia aktualizacja: 28.04.2023 17:51

W Chelsea nie dzieje się najlepiej i to na wielu płaszczyznach. Jesienią nowi właściciele klubu zapoczątkowali gruntowane zmiany w sztabie medycznym. Okazuje się jednak, że te zmiany nie spodobały się piłkarzom. Nizaar Kinsella poinformował, że zawodnicy The Blues mieli poprosić o ponowne zatrudnienie Jose Calvarro.


Szanowany Hiszpan pracował na Stamford Bridge przez sześć lat. We wrześniu 2022 roku właściciele Chelsea zakończyli z nim współpracę, podobnie jak i z Thierrym Laurentem i Paco Bioscą, długoletnimi szefami medycznymi. Calvarro dołączył do występującej w Serie B drużyny Como, której prezesem jest były pomocnik Chelsea Dennis Wise, a piłkarzem tej drużyny jest obecnie Cesc Fàbregas.


Piłkarze Chelsea nie byli zadowoleni ze zmian przeprowadzonych w sztabie medycznym, a niektórzy uważali, że zmiany te przyczyniły się do wzrostu kontuzji. Zawodnicy mieli poprosić klub o ponowne zatrudnienie Calvarro, ale ten nawiązał już współpracę z Como. W styczniu The Blues udało się porozumieć z Hiszpanem. Na mocy tego porozumienia Calvarro raz w tygodniu, w każdą niedzielę, przylatuje do Londynu w charakterze konsultanta, by spotkać się z drużyną.


W ramach gruntowanych zmian w pionie medycznym, fizjoterapeuci Jason Palmer i Jon Fearn odeszli z Chelsea po mistrzostwach świata, a w zachodnim Londynie pracowali przez około dekadę.


We wrześniu Chelsea nawiązała współpracę z prywatną firmą fizjoterapeutyczną Remedy. Londyński klub zatrudnił także Fearghala Kerina z Leinster Rugby oraz Dave'a Fevre'a, jako konsultanta. Oczekuje się, że zmiany w sztabie medycznym Chelsea nie zostały jeszcze zakończone.

Źródło: "London Evening Standard"

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

kubacfc95
komentarzy: 112
28.04.2023 18:02

Przyszedł Boehly i praktycznie każda jego decyzją była błędna. Nigdy jakoś nie narzekaliśmy na kontuzję w zespole - owszem zdarzały się ale w tym sezonie to porażka. Wolna Amerykanka nie popłaca...

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close