Fot. własne

The Athletic: Anthony Barry przeniesie się do Bayernu

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 20.04.2023 15:37 / Ostatnia aktualizacja: 20.04.2023 15:37

Simon Johnson z The Athletic poinformował, że Anthony Barry zasili niebawem szeregi sztabu szkoleniowego Thomasa Tuchela w Bayernie Monachium. Kluby doszły już do porozumienia w tej sprawie.


Bayern Monachium zapłaci Chelsea odszkodowanie w wysokości niespełna miliona funtów, dzięki czemu Anthony Barry będzie mógł przeprowadzić się do Monachium. Anglik może zawdzięczać to Thomasowi Tuchelowi, który już na pierwszej konferencji prasowej po objęciu posady menedżera Bayernu wprost zadeklarował, że chciałby, aby w jego sztabie znalazł się m.in. Anthony Barry.


W ostatnich tygodniach negocjacje trwały. Kluby przez długi czas nie potrafiły osiągnąć porozumienia w kwestii wysokości odszkodowania. Przez cały ten czas Anthony Barry nie brał udziału w treningach Chelsea.


W tym tygodniu, po odpadnięciu Chelsea i Bayernu Monachium z Ligi Mistrzów, udało się osiągnąć porozumienie i na jego mocy Barry przeniesie się do Monachium. Anglik jest bardzo cenionym trenerem, a jego specjalnością są stałe fragmenty gry. Anglik pracował w Londynie z Frankiem Lampardem, Thomasem Tuchelem i Grahamem Potterem.


Porozumienie zawarte między Chelsea, a Bayernem Monachium ws. Anthony'ego Barry'ego może pomóc obu klubom w rozmowach ws. potencjalnego zwolnienia z kontraktu Juliana Nagelsmanna, jeśli ten zostanie wybrany na nowego menedżera The Blues.

Źródło: The Athletic

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

marsiano91
komentarzy: 129
20.04.2023 15:47

Ciekawe jak długo razem z Tuchelem będą w tym Bayernie. Ikona klubu na ławce, Mane prawdopodobnie ucieka, bo nie zespolił się z klubem i raczej nie zamierza. Zwolnienie Nagelsmanna nastąpiło w dziwnym momencie. Kahn poleci, a Bayern ratuje tylko i wyłącznie wygranie ligi, co na te chwile nie jest takie pewne.

Chelsea ?
komentarzy: 1460
20.04.2023 15:45

O nie no jaka szkoda nie będę mógł się z tym pogodzić jaka szkoda...

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close