
Luiz oraz Kante o wygranej przeciwko Palace
Dodano: 31.12.2018 12:37 / Ostatnia aktualizacja: 31.12.2018 12:37Bohaterowie wczorajszego spotkania, David Luiz oraz N'Golo Kante, których akcja zapewniła Chelsea bramkę dającą zwycięstwo 1:0 nad Crystal Palace, wspólnie wypowiedzieli się na temat wczorajszego meczu oraz swojej współpracy na boisku.
N'Golo Kante zdobył już swoją trzecią bramkę w tym sezonie Premier League, co jest jego rekordem kariery. Po świetnym podaniu od Luiza, niski Francuz świetnie opanował piłkę w polu karnym i nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Oto co o tym spotkaniu mieli do powiedzenia współautorzy tego trafienia.
– Nigdy nie jest łatwo tutaj grać i utrzymywać kontrolę nad spotkaniem, zwłaszcza, kiedy oni zaczynają grać długimi piłkami, wymuszać faule i walczyć o rzuty rożne, jednak dobrze się spisaliśmy – zaczął Luiz. – Mogliśmy strzelić wcześniej, jednak oni dobrze spisywali się w defensywie, dlatego mieliśmy problemy.
Zdanie swojego kolegi z zespołu podzielał Kante.
– Crystal Palace było bardzo solidne w defensywie, jednak cały czas na nich naciskaliśmy, utrzymywaliśmy piłkę i wreszcie mogliśmy cieszyć się z gola w drugiej połowie. Końcówka spotkania była dla nas trudna, jednak wywalczyliśmy to zwycięstwo.
Obaj zawodnicy postanowili wypowiedzieć się także na temat swojej współpracy na boisku. Jeśli ktoś uważnie śledził mecze The Blues mógł zauważyć, że ten duet już kilkukrotnie próbował zagrania, które dało gola w spotkaniu z Palace.
– Jestem z niej [swojej nowej roli – red.] bardzo zadowolony i w trakcie spotkań staram się czasami wykonywać ten ruch do piłki – wyjaśnił Kante. – Dzisiaj David obsłużył mnie świetnym podaniem i jestem szczęśliwy, że udało mi się zdobyć bramkę lewą nogą i dać coś drużynie.
– To jest więź, trenujemy codziennie razem na treningach, poznajemy filozofię gry i staramy się poprawiać – dodał Luiz. – Po prostu chciałem w odpowiednim momencie posłać piłkę do N'Golo, by mógł strzelić gola, to wszystko – zakończył Brazylijczyk.
- Źródło: The 5th Stand
Najnowsze atykuły

Romano: Renato Veiga zostanie piłkarzem Villarrealu!
20.08.2025 20:23
The Athletic: Czy Chelsea z takim atakiem może wygrać Premier League?
20.08.2025 14:40
The Telegraph: Aston Villa rozważa sprowadzenie Nicolasa Jacksona
20.08.2025 11:55
OFICJALNIE: Murray-Campbell podpisał nowy kontrakt
19.08.2025 21:51
Nowości transferowe od The Athletic. Jackson wyceniany na 80 milionów funtów, ale niższe oferty też będą rozważane
19.08.2025 19:28
Estêvão: Sposób, w jaki kibice traktują mnie od samego początku, jest niesamowity, więc dam z siebie wszystko, żeby ich uszczęśliwić.
19.08.2025 11:09
The Telegraph: Dziewięciu piłkarzy na wylocie z Chelsea. Sterling może zostać ponownie wypożyczony
18.08.2025 19:20
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.