Fot. własne

Fabrizio Romano: Kendry Páez zostanie piłkarzem Chelsea!

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 03.04.2023 19:38 / Ostatnia aktualizacja: 03.04.2023 19:54

W poniedziałkowe popołudnie Fabrizio Romano poinformował, że transfer Kendry'ego Páeza do Chelsea jest bardzo bliski finalizacji. Wszystkie niezbędne dokumenty mają zostać podpisane do końca tygodnia. The Blues zapłacą za 15-latka, po uwzględnieniu dodatków, około 20 milionów euro.


Już w lutym Chelsea podjęła konkretne działania mające na celu sprowadzenie młodego Ekwadorczyka na Stamford Bridge. W ostatnich tygodniach rozmowy systematycznie posuwały się do przodu i zdaje się, że niebawem dojdzie do podpisania wszystkich dokumentów.


Chelsea osiągnęła już werbalne porozumienie z Independiente del Valle. Wszystkie szczegóły transakcji zostały już praktycznie uzgodnione.


Kendry Páez to niezwykle utalentowany pomocnik, który ma już za sobą występy w dorosłej drużynie Independiente del Valle. Ekwadorczyk jest także reprezentantem swojego kraju na szczeblu młodzieżowym, zaliczył kilka występów w kadrze U17. Za każdym razem prezentował bardzo wysoki poziom, był bardzo chwalony za swoją grę. Powszechnie uważa się go za jeden z największych młodych talentów w Ameryce Południowej.


Urodzonym w 2007 roku interesowało się wiele klubów z Niemiec, Anglii i Hiszpanii, ale to Chelsea zdołała przekonać go do transferu. Nastolatek chce przenieść się na Stamford Bridge, podoba mu się projekt realizowany w zachodnim Londynie i czeka na sfinalizowanie wszystkich formalności. Ekwadorczyk będzie mógł przeprowadzić się do Anglii w 2025 roku, gdy ukończy 18. rok życia.


Kwota tego transferu może osiągnąć maksymalnie 20 milionów euro. Na jej część składają się dodatki, które są uzależnione od osiągnięć piłkarza w barwach Chelsea.

Źródło: Fabrizio Romano

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Konto zablokowane
komentarzy: 451
03.04.2023 20:11

20 milionów za 15 latka..Szok! Jeszcze 10 lat temu za 20 milionów to można było oczekiwać solidnego grajka, który z wejścia wchodzi do składu.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close