Fot. Chelsea FC

Szewczenko: Chelsea musi być cierpliwa wobec Mudryka

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 26.03.2023 09:11 / Ostatnia aktualizacja: 26.03.2023 09:11

W styczniowym oknie transferowym Chelsea przeznaczyła ogromne pieniądze na transfer Mychajła Mudryka. Ukrainiec powoli przyzwyczaja się do gry w Anglii, poznaje nową kulturę, ligę, język, a w zachodnim Londynie pokładane są w nim wielkie nadzieje. Andrij Szewczenko przyznał, że Chelsea musi być cierpliwa wobec byłego zawodnika Szachtara Donieck.


Szewczenko także zaliczył krótki epizod w Chelsea i bardzo dobrze wspomina ten okres. Ukrainiec jest przekonany, że jego rodak odniesie sukces na Stamford Bridge, jeśli klub będzie wobec niego cierpliwy i pozwoli mu się rozwijać.


– Żałuję, że nie przeszedłem do Chelsea w jego wieku – przyznał Andrij Szewczenko, który przez dwa lata gry w Chelsea strzelił 22 bramki. To, co pomogło mi w Mediolanie i Londynie, polegało na zanurzeniu się w kulturze, uczeniu się języka, bym mógł komunikować się z kolegami z drużyny.


– To na pewno pomoże mu się szybciej zaaklimatyzować, co jest ważne, gdy przeprowadzasz się do jakiegokolwiek nowego państwa. Na boisku klub i menedżer zapewnią mu wszystko, czego potrzebuje, żeby podnieść swój poziom.


– Chelsea kupiła młodego utalentowanego zawodnika z myślą o przyszłości. Mychajło dopiero rozpoczyna swoją wielką karierę piłkarską. Jego pierwszy krok był właściwy. Przejście do Chelsea to dobra decyzja. Jest częścią ambitnego projektu i jest w dobrych rękach.


– Decyzja o pozyskaniu go teraz była uzależniona od tego, jak bardzo klub wierzy w jego talent. Mychajło ma bardzo długi kontrakt, a Chelsea inwestuje w przyszłość. Premier League zwykle oczekuje od ciebie natychmiastowych wyników, ale zobaczymy, jak Mychajło poradzi sobie przez najbliższe osiem lat. Zobaczymy, co zrobi w dłuższej perspektywie. Klub musi być wobec niego cierpliwy i wierzyć w jego talent – zaznaczył były napastnik Chelsea i reprezentacji Ukrainy.

Źródło: Chelsea FC

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Mystakorsarz
komentarzy: 619
27.03.2023 21:05

Oby gosciu w końcu odpalił.

Za taką lasę spodziewałem się więcej, w szczególności, że w pierwszym meczy wyglądał ostro jak żyleta.

Później przeziębienie i coś stracił pewność siebie.

lololo
komentarzy: 416
27.03.2023 09:55

Oczywiście to może być zawodnik na przyszłośc ale kosztował bardzo dużo i każdy wygada chociaż przebłysków geniuszy . Pulisic też miał podobne rekomendacje i jak na razie nic wielkiego nie pokazał

marsiano91
komentarzy: 178
26.03.2023 09:34

Potter też ma być na długo, długo, a okaże się jak będzie naprawdę. Jeśli zwolnili by trenera przed nowym sezonem, to i Mudryka opchną, proste.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close