Fot. własne

Daily Mail: Chelsea przygotowuje się do budowy nowego stadionu

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 19.03.2023 11:49 / Ostatnia aktualizacja: 19.03.2023 11:49

"Daily Mail" informuje, że władze Chelsea konsekwentnie dążą do wybudowania nowego stadionu, który miałby znajdować się na miejscu obecnego Stamford Bridge. Oznacza to, że przez cztery lata The Blues musieliby korzystać z innych obiektów.


Budowa nowego stadionu może kosztować Chelsea nawet 2 miliardy funtów. Przez czas trwania budowy nowego stadionu Niebiescy musieliby występować poza Stamford Bridge. Rolę tymczasowego obiektu Chelsea mogą pełnić Craven Cottage, Twickenham lub Wembley.


Władze londyńskiego klubu muszą pokonać kilka trudności, jeśli chcą zrealizować plan wybudowania nowego Stamford Bridge, który pomieściłby nawet 60 tys. kibiców. Wyzwanie dla The Blues stanowią znajdująca się w pobliżu stadionu linia kolejowa, podziemna rzeka oraz przylegający cmentarz. Możliwe, że klub będzie musiał zdecydować się na obrócenie boiska o 90 stopni, aby pozostać na obecnym miejscu.


Rosnące ceny materiałów budowlanych, ograniczenia w ruchu i dodatkowy hałas sprawiają, że całkowity koszt budowy nowego Stamford Bridge może sięgnąć nawet 2 miliardów funtów. Prace mogą zostać ukończone w 2030 roku i zdaniem niezależnych ekspertów jest to optymistyczne założenie.


Właściciele Chelsea uważają, że szacowane koszty budowy nowego stadionu są zbyt wygórowane. Budżet na ten cel nie został jeszcze określony.


Nieoficjalnie wiadomo, że Todd Boehly skontaktował się z amerykańskim miliarderem Shahidem Khanem, właścicielem Fulham, w sprawie możliwości korzystania z Craven Cottage. Możliwe, że Chelsea rozgrywałaby na stadionie Wieśniaków większość meczów, zaś mecze Ligi Mistrzów oraz mecze Premier League zaliczane do kategorii A byłyby rozgrywane na Wembley lub Twickenham.


Chelsea zwróciła się również do Rugby Football Union, która chce zwiększyć liczbę wydarzeń niezwiązanych z rugby organizowanych na Twickenham, aby zwiększyć przychody i uzyskać dodatkowe fundusze na opłacenie przyszłych remontów.


Jeśli Chelsea zdecyduje się na budowę nowego stadionu w miejscu poprzedniego, to czekają ją co najmniej cztery lata poza Stamford Bridge. Todd Boehly jest zdecydowany, by zrealizować ten cel i przekształcić obecny stadion w obiekt światowej klasy.

Źródło: "Daily Mail"

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close