Fot. własna

The Athletic: Zmiany na koszulkach w Premier League

Autor: Sebastian Romanowski Dodano: 14.03.2023 14:24 / Ostatnia aktualizacja: 14.03.2023 14:24

Od przyszłego sezonu w strojach drużyn Premier League nastąpią znaczące zmiany. Na plecach koszulek zwiększony zostanie numer, a nazwiska lub pseudonimy piłkarzy będą zapisane inną czcionką. Zmiany mają na celu lepszą widoczność z większej odległości.

 


Fot. Getty Images/AVERY

 

Wysokość numerów wzrośnie z 230 milimetrów do 250 milimetrów, podobnie będzie z logo Premier League, które znajduje się w dolnej części numeru piłkarza.

 

Koszulki na następny sezon będą miały również zmienioną naszywkę z logiem Premier League, która znajduje się na rękawie. Zmodyfikowany projekt, ale w kolorze złotym, będzie nosił natomiast mistrz Anglii z sezonu 2022/23.

 


Nowy rozmiar nadruków oraz nowe naszywki (po lewej) – stare nadruki i stare naszywki (po prawej) / fot. Getty Images/Avery

 

Przy zmianach, Premier League współpracowała z firmą Avery Dennison. Nazwiska lub pseudonimy, naszywki na rękawy i numery zostaną wyprodukowane w fabryce Avery Dennison w zachodniej Norwegii przy użyciu procesu cyfrowego, w celu zapewnienia minimalnej ilości odpadów.

 


Różnice między nadrukami / Fot. Avery

 

O zmianach wypowiedział się dyrektor handlowy Premier League, Will Brass.

 

– Chcieliśmy ściśle współpracować z Avery Dennison, wykorzystując ich wiedzę oraz doświadczenie, aby stworzyć nowe numery i nazwiska, które będą nie tylko bardziej widoczne dla osób oglądających mecze na stadionach lub w domu. Mieliśmy na celu ułatwienie rozpoznania marki Premier League.

Źródło: The Athletic

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close