Skrót: Leicester City 1:3 Chelsea

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 11.03.2023 19:39 / Ostatnia aktualizacja: 14.03.2023 18:21

Piłkarze Chelsea udowodnili, że dwie ostatnie wygrane nie były dziełem przypadku i w sobotnie popołudnie pokonali Leicester City 3:1. The Blues zaprezentowali dobrą skuteczność, a przy odrobinie szczęścia ich dorobek bramkowy mógł być jeszcze bardziej okazały.

Po jedenastu minutach gry wynik otworzył Ben Chilwell. Prezentujący coraz wyższą dyspozycję Anglik oddał kapitalny strzał bez przyjęcia po długim dograniu od Kalidou Koulibaly'ego. Sześć minut przed końcem podstawowego czasu gry pierwszej połwy do wyrównania doprowadził Patson Daka, ale tuż przed przerwą The Blues na prowadzenie wyprowadził Kai Havertz. Niemiec z zimną krwią wykorzystał efektowne dogranie od Enzo Fernándeza.

W drugiej połowie Lisy dzielnie walczyły o doprowadzenie do remisu, ale Chelsea pewnie odpierała kolejne ataki, aż w końcu przystąpiła do kontrofensywy. The Blues wyprowadzili kilka bardzo dobrych kontrataków, a po jednym z nich ustalili wynik na 1:3. Mychajło Mudryk zgrał piłkę głową do Mateo Kovačicia, a ten znakomitym uderzeniem pokonał bramkarza rywali.

Leicester City 1:3 Chelsea – skrót: