Skrót: Chelsea 2:0 Borussia Dortmund

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 08.03.2023 04:38 / Ostatnia aktualizacja: 08.03.2023 04:38

Po pasjonującym meczu rewanżowym Chelsea pokonała we wtorkowy wieczór Borussię Dortmund 2:0 i zapewniła sobie awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

W pierwszej połowie The Blues stworzyli sobie kilka dogodnych okazji bramkowych, ale defensywę BVB dopiero w 43. minucie przełamał Raheem Sterling. W początkowej fazie drugiej połowy wynik ustalił Kai Havertz, który wykorzystał powtórzony rzut karny. Do końca spotkania nie padło więcej bramek, choć obie drużyny miały swoje okazje. Chelsea pokonała Borussię 2:1 w dwumeczu i zameldowała się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

Chelsea 2:0 Borussia Dortmund – skrót: