Fot. własne

The Athletic: Kibic Chelsea ukarany trzyletnią dyskwalifikacją za rasistowskie zachowanie

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 04.03.2023 09:58 / Ostatnia aktualizacja: 06.03.2023 09:12

Kibic Chelsea, który wykonał rasistowski gest w kierunku Heung-min Sona, został ukarany trzyletnią dyskwalifikacją. Do zdarzenia doszło podczas meczu Chelsea z Tottenhamem na Stamford Bridge w ramach rozgrywek ligowych 14. sierpnia 2022 r.


Kibicem, który został ukarany za rasistowskie zachowanie jest Thomas Burchell. Chelsea zidentyfikowała go po opublikowaniu zdjęcia w mediach społecznościowych i zgłoszeniu zajścia do Kick it Out. W toku dochodzenia pan Burchell przyznał się zarzucanego mu czynu.


Kibica Chelsea ukarano także grzywną w wysokości 726 funtów w City of London Magistrates' Court. Grzywna ta została zaostrzona, by odzwierciedlić rasistowski charakter czynu.


Thomas Burchell został ukarany trzyletnią dyskwalifikacją, co oznacza, że przez najbliższe trzy lata nie będzie mógł brać udziału w meczach piłki nożnej na żywo.


– Piłka nożna to sport pełen pasji, ale rasistowskie nadużycia nigdy nie będą mogły psuć tej gry – przyznał starszy prokurator koronny Kalsoom Shah.


– Wiemy, że osoby odpowiedzialne za te działania należą do niewielkiej mniejszości i będziemy nadal zachęcać każdego, kto widział lub doświadczał tego typu zachowań, by zgłaszał to na Policję i pomógł nam uwolnić futbol od rasizmu – dodał prokurator Shah.

Źródło: The Athletic

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close