Daily Mail: Hiszpańskie kluby interesują się Aubameyangiem
Dodano: 11.01.2023 12:31 / Ostatnia aktualizacja: 11.01.2023 12:31Pierre-Emerick Aubameyang może w niedalekiej przyszłości wrócić do Hiszpanii. "Daily Mail" informuje, że doświadczonym napastnikiem interesuje się kilka hiszpańskich klubów, a w tym gronie znajduje się Atlético Madryt, który szuka następcy dla João Féliksa, który niebawem powinien trafić do Chelsea na zasadzie półrocznego wypożyczenia.
Gabończyk trafił na Stamford Bridge latem ubiegłego roku, ale w drużynie Grahama Pottera pełni jedynie rolę rezerwowego. Przybycie João Félika może dodatkowo pogorszyć jego sytuację i zmniejszyć szanse na grę.
Aubameyangiem interesuje się kilka klubów z La Liga, ale myślą one przede wszystkim o letnim transferze. Wyjątkiem jest Atlético Madryt, które przygotowuje się na odejście João Féliksa. Niewykluczone, że kluby zdecydują się na wymianę. Dzięki takiemu rozwiązaniu oba kluby byłyby usatysfakcjonowane. Nie wiadomo, jaką decyzję podejmie Chelsea, bowiem w zdziesiątkowanej kontuzjami kadrze The Blues Aubameyang jest jedynym nominalnym napastnikiem. Romelu Lukaku jest wypożyczony do Interu, zaś Armando Broja wskutek odniesionej kontuzji nie będzie grał do końca sezonu. W ostatnich spotkaniach na centralnej pozycji w ataku występował Kai Havertz, ale nie jest tajemnicą, że Niemiec woli operować w innych strefach boiska.
Pierre-Emerick Aubameyang nie wziął udziału w niedzielnym meczu z Manchesterem City w FA Cup z powodu problemów z plecami. W środę Gabończyk przejdzie testy sprawnościowe, które pozwolą ocenić, czy jest on gotowy zagrać w czwartkowym spotkaniu z Fulham.
33-latek w dalszym ciągu cieszy się dobrą reputację w Hiszpanii, biorąc pod uwagę jego występy i bilans bramkowy z półrocznego pobytu w Barcelonie. Dlatego jego powrót do La Liga jest możliwy, jeśli nie zimą, to po zakończeniu sezonu.
- Źródło: "Daily Mail"
BBC: Calum McFarlane znajdzie się w sztabie Xabiego Alonso
18.05.2026 16:40
OCENY ZA MECZ: Chelsea 0:1 Manchester City
17.05.2026 15:50
The Telegraph: Piłkarze Chelsea podekscytowani perspektywą pracy z Xabim Alonso
17.05.2026 08:08
The Telegrapgh: Czego kibice Chelsea mogą się spodziewać po Xabim Alonso?
17.05.2026 07:58
James: Chciałem przeprosić wszystkich kibiców za naszą dyspozycję
17.05.2026 07:53
Gusto: Teraz musimy się skupić na lidze
17.05.2026 07:40
Romano: Xabi Alonso będzie nowym menedżerem Chelsea!
16.05.2026 19:30
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.
Trzeba się go pozbyć jeśli istnieje taka możliwość.
Nawet do ligi polskiej bym go nie dał