Fot. własne

Casadei: Dzięki transferowi do Chelsea stałem się bardziej dojrzały

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 20.11.2022 12:12 / Ostatnia aktualizacja: 20.11.2022 12:12

Latem tego roku Cesare Casadei przeniósł się z Interu do Chelsea. Włoch, który na razie występuje w drużynie młodzieżowej londyńskiego klubu, przyznał, że ten transfer sprawił, że stał się bardziej dojrzały. Młody pomocnik zdradził także, kto w Chelsea robi na nim największe wrażenie i od kogo chciałby się uczyć.


Negocjacje Chelsea z Interem ws. Cesare Casadeiego trwały przez kilka tygodni, ale finalnie udało się osiągnąć porozumienie. 19-latek nie zdołał jeszcze zadebiutować w pierwszej drużynie The Blues, ale pokładane są w nim duże nadzieje.


– Kiedy pojawiła się oferta, miałem okazję zdobyć nowe doświadczenie więc przyjąłem ją z otwartymi rękami – przyznał Cesare Casadei. Nie było łatwo podjąć decyzję i na początku także nie było łatwo, ponieważ nie znałem języka i wciąż się go uczę, ale czułem, że muszę wykonać ten krok i wyjść ze swojej strefy komfortu.


– Na razie dobrze się bawię i jest to dla mnie bardzo pozytywne doświadczenie. Po ludzku bardzo dojrzałem, ponieważ musiałem zacząć sam dbać o swoje sprawy. Pod względem technicznym jest tu zdecydowanie większa intensywność i szybkość gry. Dużo mniej pracuje się na sucho i prawie wszystko odbywa się z piłką.


– Podpatruję piłkarzy, którzy grają na mojej pozycji i staram się od nich uczyć. Mam na myśli przede wszystkim Loftusa-Cheeka, który jest niezwykle silny i chciałbym kiedyś osiągnąć ten poziom. Wiem, że muszę nad tym pracować.


– Urodziłem się Rawennie, ale zawsze mieszkałem w Cervii. Teraz mieszkam 20 minut od centrum treningowego Chelsea, a angielskiego uczę się 3-4 razy w tygodniu z nauczycielem. W porównaniu do moich początków, zrobiłem spory postęp, ale wiem, że dalej muszę uczyć się tego języka, ponieważ dzisiaj trzeba go znać.


– Powołanie do reprezentacji to zawsze wielka duma i wielkie wzruszenie. W tej koszulce zawsze będę dawał z siebie wszystko. Lubię grać na różnych pozycjach i tak jest teraz w Chelsea. Jestem ustawiony na różnych pozycjach w pomocy i jestem gotowy grać wszędzie tam, gdzie będę przydatny – dodał Casadei.

Źródło: "La Gazzetta dello Sport"

Partnerzy

save tax logo 004 logo drukarnia reban logo spa nad morzem logo

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close