Raport z czwartkowych meczów reprezentacji

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 18.11.2022 18:00 / Ostatnia aktualizacja: 18.11.2022 18:00

W czwartkowy wieczór rozegrane zostały kolejne spotkania towarzyskie przed mistrzostwami świata. Udział w nich wzięło kilku zawodników Chelsea.

Hakim Ziyech, który niedawno wrócił do reprezentacji Maroka, wystąpił w towarzyskim spotkaniu z Gruzją. Nasz pomocnik zaprezentował się z dobrej strony, a swój występ ukoronował golem, którego strzelił zza połowy. Hakim dostrzegł, że bramkarz rywali wyszedł daleko od bramki i w bezwględny sposób to wykorzystał. 29-latek przebywał na boisku przez 70 minut, a jego drużyna zwyciężyła 3:0.

Zmagania w mistrzostwach świata reprezentanci Maroka rozpoczną w przyszły piątek, gdy zmierzą się z Belgią. Później czekają ich także spotkania z Kanadą i Chorwacją.

W Abu Zabi towarzysko zmierzyły się ze sobą reprezentacji Szwajcarii i Ghany. Wypożyczony z Juventusu do Chelsea Denis Zakaria przebywał na boisku od pierwszej do ostatniej minuty, podobnie jak i Baba Rahman, który wystąpił w przeciwnej drużynie. Piłkarze z Afryki zwyciężyli 2:0 po bramkach Mohammeda Salisu i Antoine'a Semenyo. W barwach Czarnych Gwiazd 80 minut rozegrał wychowanek Chelsea Tariq Lamptey.

Swój pierwszy mecz na mundialu Szwajcarzy rozegrają za tydzień, a ich rywalem będzie Kamerun, zaś Ghana tego samego dnia zmierzy się z Portugalią.

Reprezentacja Hiszpanii pewnie pokonała Jordanię 3:1 po bramkach Ansu Fatiego, Gaviego i Neco Williamsa. César Azpilicueta pojawił się na placu gry na początku drugiej połowy zmieniając Daniego Carvajala. W przyszłą środę piłkarze La Roja zmierzą się z Kostaryką.