Raport ze środowych meczów reprezentacji

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 17.11.2022 18:15 / Ostatnia aktualizacja: 18.11.2022 18:08

Wczoraj odbyły się ostatnie mecze towarzyskie przed mistrzostwami świata. Do mundialu przygotowuje się kilku zawodników Chelsea. Sprawdźmy, jak poszło im w sparingach.

Reprezentacja Niemiec rozegrała na Sultan Qaboos Sports Complex mecz towarzyski z reprezentacją Omanu. Die Mannschaft wygrali 1:0 po bramce Niclasa Füllkruga z 80. minuty, a asystę przy tym trafieniu zaliczył Kai Havertz. Piłkarz Chelsea przebywał na boisku od pierwszej do ostatniej minuty.

W przyszłą środę Niemcy rozegrają swój pierwszy mecz w ramach fazy grupowej mistrzostw świata. Ich rywalem będzie reprezentacji Japonii. Pozostali uczestnicy tej grupy to Kostaryka i Hiszpania.

Występ w meczu towarzyskim zaliczył wczoraj także Mateo Kovačić. Pomocnik The Blues rozegrał drugą połowę spotkania z Arabią Suadyjską, a jego drużyna skromnie wygrała 1:0 po bramce Andreja Kramaricia. Zmagania na mundialu Chorwaci rozpoczną w przyszłą środę, gdy zmierzą się z reprezentacją Maroka. Następnie czekają ich mecze z Kanadą i Belgią.

W Tiranie reprezentacja Albanii towarzysko zmierzyła się z Włochami. Zawodnicy Squadra Azzurra zwyciężyli 3:1, mimo, iż po kwadransie gry przegrywali 0:1. Armando Broja wybiegł w podstawowym składzie, a plac gry opuścił w 50. minucie z powodu urazu kostki. Jorginho nie brał udziału w tym spotkaniu.