Fot. Getty Images

Potter: Dzięki grze na mistrzostwach świata Gallagher stanie się lepszy

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 12.11.2022 09:39 / Ostatnia aktualizacja: 12.11.2022 12:27

W tym tygodniu Gareth Southgate ogłosił listę piłkarzy powołanych na mistrzostwa świata. Udział w organizowanej w Katarze imprezie weźmie m.in. Conor Gallagher. Graham Potter przyznał, że dla młodego pomocnika będzie to niepowtarzalna okazja, by zdobyć nowe doświadczenie.


Conor Gallagher znajdował się w szerokim kręgu zawodników, którzy byli brani pod uwagę w kontekście wyjazdu na mistrzostwa świata, ale tak naprawdę nikt do końca nie wiedział, czy pomocnik Chelsea otrzyma powołanie. Ostatecznie tak się stało, dzięki czemu niebawem wychowanek Chelsea będzie mógł zadebiutować na turnieju tej rangi.


– To dla niego wspaniałe doświadczenie i wspaniała okazja. Wiem, że Conor wykorzysta ją w najlepszy możliwy sposób i da z siebie wszystko. Z pewnością wróci do nas lepszy – ocenił Graham Potter.


– Nie sądzę, by Conor powiedział wam, że jest zaskoczony tym powołaniem, ponieważ będzie wierzył w siebie i swoje umiejętności, ale jednocześnie ma w sobie pokorę i wie, że to jest kadra reprezentacji Anglii na mistrzostwa świata.


– Zawsze jest część ciebie, która mówi: "wow, jestem tam." Myślę, że to miłe. Nasza akademia funkcjonuje bardzo dobrze, jeśli chodzi o produkowanie nie tylko najlepszych piłkarzy, ale także dobrych ludzi. Nie rozmawiałem jeszcze z Conorem. Widziałem go przez chwilę, gdy wychodził na trening. Później go złapię, ale na razie go zostawiłem. Myślę, że miał wiele rzeczy do załatwienie i wielu ludzi do rozmowy. Byłem ostatnią osobą, z którą chciał rozmawiać, gdy dowiedział się, że dostał powołanie do reprezentacji.


– Conor jest bardzo cichy, ale muszę powiedzieć, że jest imponującym młodym człowiekiem w stosunku do zachowania i treningów. Cały czas daje z siebie wszystko. Możecie zobaczyć, jak intensywnie gra. Potrafi sprawić, że wszystko idzie do przodu i ma talent do znajdowania rozwiązań na boisku więc praca z nim naprawdę mi się podoba.


– W innym świecie mógłby strzelić dla nas kilka bramek, ponieważ miał kilka dobrych okazji bramkowych. Czasami najtrudniej jest się w nich znaleźć, ale Conor potrafi to robić i mógłby mieć już pięć bramek w Premier League. Nie będzie problemów związanych z jego powołaniem i wiem, że ma jakość, by pomóc drużynie – dodał menedżer Chelsea.

Źródło: Chelsea FC

Partnerzy

save tax logo 004 logo drukarnia reban logo spa nad morzem logo

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close