Fot. Getty Images

Tuchel: Moja praca w Chelsea nie została zakończona

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 05.11.2022 08:24 / Ostatnia aktualizacja: 05.11.2022 08:24

Thomas Tuchel udzielił kolejnego wywiadu, w którym przyznał, że jego zwolnienie z Chelsea było przedwczesne. Niemiec wskazał, że podczas pracy w zachodnim Londynie przezwyciężył wiele trudności, przeprowadził klub przez trudne chwile i zawsze miał dobre relacje z piłkarzami i z pracownikami.


Na początku tego sezonu Thomas Tuchel został nieoczekiwanie zwolniony z posady menedżera The Blues po porażce Dinamem Zagrzeb w Lidze Mistrzów. Jego miejsce zajął Graham Potter.


– Jestem smutny, ponieważ uważam, że moja praca w Chelsea nie została zakończona. Miałem fantastyczne relacje z piłkarzami i całym sztabem – przyznał Thomas Tuchel.


– Przeszliśmy przez niesamowicie trudny czas, związany ze zmianą właściciela, sankcjami, a jeszcze wcześniej Covid-19. To było wymagające zadanie, ale jednocześnie bardzo wiążące. Zrobiliśmy to razem, a ja byłem gotowy przejść z tym klubem długą drogę, ponieważ czułem się szczęśliwy. Właściciele mieli jednak inny pomysł i trzeba to zaakceptować.


– Liga Mistrzów to najwyższy poziom. W tych rozgrywkach mamy wiele wyrównanych spotkań, poziom jest wysoki. Nigdy nie masz oczekiwań, że możesz wygrać ten turniej. Myślę, że Chelsea grała w tych rozgrywkach rolę 'underdoga'.


– Kiedy przychodziłem do Chelsea, skupiałem się na Premier League. Klub zajmował dziewiąte miejsce w tabeli, a my chcieliśmy awansować na czwarte, żeby dostać się do Ligi Mistrzów. Nawet to było nie lada wyzwaniem – dodał Niemiec.

Źródło: The Hindu za Nathan Gissing

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

chelsefan
komentarzy: 2602
06.11.2022 01:26

Oj tomciu jeszcze GP po tobie nie posprzatal taki bajzel zostawiles.

RossTurnbull
komentarzy: 2
05.11.2022 19:58

"fantastyczne relacje z piłkarzami" - poza Lukaku i Wernerem, zresztą pod koniec absolutnie nie wyglądało, żeby zawodnicy chcieli za niego umierać na boisku.

Chelsea ?
komentarzy: 1708
05.11.2022 10:54

Wróć

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close