Skrót: Brighton 4:1 Chelsea

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 29.10.2022 18:15 / Ostatnia aktualizacja: 29.10.2022 18:15

Nie tak wyobrażali sobie ostatni występ swojej drużyny w październiku kibice Chelsea. The Blues po bardzo kiepskiej grze przegrali ze znakomicie dysponowanym Brighton 1:4.

Już po pięciu minutach gry wynik otworzył Leonardo Trossard. Cała akcja zaczęła się od błędu Christiana Pulisica, który stracił piłkę w pobliżu swojego pola karnego. Niespełna 10 minut później piłkę do własnej bramki skierował Ruben Loftus-Cheek. Pech dopadł także Trevoha Chalobaha, który kilka minut przed końcem pierwszej części spotkania podzielił los swojego starszego kolegi i także wpakował piłkę do własnej bramki.

Już na początku drugiej połowy The Blues otworzyli swój dorobek bramkowy. Conor Gallagher idealnie dośrodkował do Kaia Havertza, a ten strzałem głową pokonał bramkarza rywali. Jak się później okazało, było to pierwsze i zarazem ostatnie trafienie zawodników Grahama Pottera w tym spotkaniu. Co więcej, w doliczonym czasie gry wynik na 4:1 ustalił Pascal Groß.

Brighton 4:1 Chelsea – skrót:

Źródło: HooFoot