Skrót: RB Salzburg 1:2 Chelsea

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 25.10.2022 20:57 / Ostatnia aktualizacja: 25.10.2022 20:57

Mimo sporych problemów ze skutecznością, Chelsea pokonała RB Salzburg 2:1 w meczu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej tych rozgrywek.

Zawodnicy RB Salzburg dobrze weszli w to spotkanie, ale The Blues z czasem przejęli inicjatywę, czego efektem była bramka otwierająca wynik. W 23. minucie kapitalnym uderzeniem ze skraju pola karnego popisał się Mateo Kovačić.

Na początku drugiej części spotkania gospodarze wrócili do dobrej gry, dzięki czemu w 49. minucie doprowadzili do wyrównania. Po kapitalnie przeprowadzonym ataku na listę strzelców wpisał się Junior Adamu.

Chelsea nie odpuściła, tworzyła kolejne okazje i w 64. minucie ponownie wyszła na prowadzenie, którego nie oddała już do końcowego gwizdka. Niezwykle cenne zwycięstwo zapewnił drużynie z zachodniego Kai Havertz, który oddał piękne uderzenie zza pola karnego.

RB Salzburg 1:2 Chelsea – skrót: