Skrót: Crystal Palace 1:2 Chelsea

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 01.10.2022 20:20 / Ostatnia aktualizacja: 01.10.2022 20:20

Chelsea rzutem na taśmę pokonała Crystal Palace 2:1 w meczu 9. kolejki Premier League. Zwycięską bramkę The Blues strzelili w ostatniej minucie podstawowego czasu gry, a jej autorem był rezerwowy Conor Gallagher.

Już na początku spotkania Chelsea starała się przejąć inicjatywę, ale to Crystal Palace wyszło na prowadzenie po siedmiu minutach gry. Po znakomitym dograniu od Jordana Ayew instynktem strzeleckim i skutecznym wykończeniem popisał się Odsonne Édouard.

The Blues zdołali doprowadzić do wyrównania jeszcze w pierwszej połowie. Po zagraniu głową od Thiago Silvy bardzo dobrze w polu karnym gospodarzy zachował się Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk pokazał próbkę swoich możliwości i uderzeniem bez przyjęcia pokonał bramkarza rywali. Zawodnicy Grahama Pottera przez długi czas bezskutecznie usiłowali objąć prowadzenie, aż w końcu wynik uległ zmianie po trafieniu Conora Gallaghera. W ostatniej minucie podstawowego czasu gry Anglik oddał fenomenalne uderzenie zza pola karnego.

Crystal Palace 1:2 Chelsea – skrót: