Fot. Getty Images

Rüdiger: Tuchel dokonał niemożliwego. Został zwolniony zbyt szybko

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 26.09.2022 10:15 / Ostatnia aktualizacja: 26.09.2022 10:15

Na początku września Thomas Tuchel został zwolniony z funkcji menedżera Chelsea. Nowi właściciele londyńskiego klubu postanowili zastąpić go Grahamem Potterem. Antonio Rüdiger, który wraz z Tuchelem świętował zwycięstwo w Lidze Mistrzów, przyznał, że jego zdaniem decyzja o zwolnieniu Niemca został podjęta zbyt pochopnie.


Thomas Tuchel bardzo szybko przywrócił Chelsea na odpowiednie tory po zwolnieniu Franka Lamparda i po kilku miesiącach od zatrudnienia doprowadził ją do zwycięstwa w Lidze Mistrzów. Niemiec bardzo dobrze odnajdywał się na Stamford Bridge, ale po kilku gorszych wynikach na początku tego sezonu został zwolniony z pełnionej funkcji.


– Przede wszystkim, Tuchelowi pozwolono sprowadzić nowych piłkarzy, by następnie zwolnić go po kilku meczach. Byłem zaskoczony, że stało się to tak szybko – przyznał Antonio Rüdiger, który latem zasilił szeregi Realu Madryt na zasadzie wolnego transferu.


– Dzień zwolnienia Tuchela był dla mnie smutny. Napisałem do niego i jeszcze raz podziękowałem mu za wszystko. Był dla nas wszystkich, nie tylko dla mnie. Jeśli spojrzysz, z jakiego punktu startowaliśmy i do czego nas doprowadził, to zobaczysz, że dokonał niemożliwego. Ale wiecie, jaki jest futbol. Czasem jesteś bohaterem, a czasem straszydłem – ocenił zawodnik Realu Madryt.

Źródło: Sport1 za "London Evening Standard"

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Sebastian Polinski
komentarzy: 133
26.09.2022 11:02

Prawda taka że Chelsea zeszły sezon grała średnio nic specjalnego , Tuchela wygrał Ligę Mistrzów dzięki Lampartowi on poukładał całą drużynę a Tuchel po wygranej LM zrujnował wszystko gdyby Tuchel został to pewnie byśmy w tym że sobie nawet w top 4 nie byli , dobrze że Tuchela zastąpili Potterem z nim mamy szansę coś osiągnąć

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close