Fot. Getty Images

Thiago Silva: Myślę, że nawet mając 38 lat mogę być przydatny drużynie

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 22.09.2022 18:34 / Ostatnia aktualizacja: 22.09.2022 18:34

Dzisiaj Thiago Silva świętuje 38 urodziny. Brazylijczyk, mimo upływających lat, utrzymuje bardzo wysoką formę i jest jednym z czołowych zawodników drużyny z zachodniego Londynu. W specjalnym wywiadzie zdradził, jakie są jego sekrety na piłkarską długowieczność.


Gdy w 2020 roku Thiago Silva przechodził do Chelsea z PSG, nikt nie spodziewał się, że jego przygoda z Premier League będzie tak udana. Doświadczony obrońca znakomicie odnajduje się w angielskich realiach i niezmiennie prezentuje najwyższą formę.


– To dla mnie bardzo ważne, że mogę grać na tym poziomie w tym wieku, ale nie jest łatwo, zwłaszcza w Premier League – przyznał Thiago Silva. Kiedy kończę trening, wracam do domu i zastanawiam się, w jaki sposób mogę naprawić się na kolejny dzień. Intensywność jest wysoka od pierwszej do ostatniej minuty więc musisz być gotowy przez cały czas. Mogę mieć 38 lat, ale myślę, że mogę w jak największym stopniu pomóc zespołowi.


– Jest wielu rzeczy, które pomagają, a piłkarze są teraz bardziej profesjonalni. Piłkarze są dzisiaj jak atleci. Aspekt moralny również jest bardzo ważny. Wiesz, że musisz mieć spokojną głowę, ponieważ jeśli będziesz robił inne rzeczy poza boiskiem, będziesz zmęczony. Taka jest moja opinia. Dzisiaj piłkarze są większymi profesjonalistami niż kiedyś.


– Często rozmawiałem ze Zlatanem, a ostatnio kontaktujemy się jeszcze częściej, ponieważ Chelsea zagra z Milanem w Lidze Mistrzów. Moim celem jest gra do 40 roku życia, ale nie wiem, czy zostanę na tym poziomie. To zależy od tego, co wydarzy się w tym sezonie i podczas mistrzostw świata. Nie bez znaczenia jest także moja sytuacja kontraktowa, ale tak jak mówiłem wcześniej, moim celem jest gra do 40 roku życia – zdradził Thiago Silva.

Źródło: Chelsea FC

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

FanTheBlues
komentarzy: 2222
22.09.2022 18:49

Silva jest jak Buffon.Niezniszczalni

+
9

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close