Fot. Getty Images

The Athletic: Chelsea wśród klubów zainteresowanych Bellinghamem

Autor: Sebastian Romanowski Dodano: 21.09.2022 14:15 / Ostatnia aktualizacja: 21.09.2022 14:16

Po sprzedaży Erlinga Haalanda do Manchesteru City, nie było nawet mowy, aby Borussia Dortmund chciała pozbyć się innego wielkiego talentu, jakim jest Jude Bellingham. Latem przyszłego roku, sytuacja będzie już zupełnie inna. Reprezentant Anglii będzie miał tylko dwa lata ważnej umowy, więc klub z Niemiec zostanie poddany próbie.

 

Młody pomocnik z pewnością będzie cieszył się dużym zainteresowaniem i walka o jeden z największych talentów angielskiego futbolu będzie zaciekła. Mówi się, że wśród zainteresowanych klubów mają znaleźć się: Liverpool, Real Madryt, Manchester City, Manchester United oraz Chelsea.

 

Jakie jest stanowisko Borussii Dortmund w tej sprawie? BVB, które w lipcu 2020 roku kupiło Bellinghama za 25 milionów funtów z Birmingham City, planuje zaoferować młodemu pomocnikowi nowy kontrakt, proponując znaczne podwyższenie pensji.

 

Jeśli Bellingham będzie naciskał na transfer, Borussia wyceni go na około 150 milionów funtów. To uczyniłoby go najdroższym brytyjskim zawodnikiem w historii. W umowie piłkarza z obecnym pracodawcą nie ma klauzuli odstępnego. Rodzina zawodnika nigdy nie dała znaku, że chciałaby zawrzeć taką klauzulę w kontrakcie, będąc przekonana o tym, że zainteresowane nim kluby zapłacą tyle, ile będzie trzeba, gdy nadejdzie czas, by zrobił następny krok.

Źródło: The Athletic

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

lololo
komentarzy: 424
21.09.2022 15:08

Za te pieniądze to można o wiele bardziej potrzebne sprawy załatwic .
Można np po sezonie kupić Rice za te 80 milionów . Jeśli młoty nie zaczną grać super piłki to skończą po za środkiem tabeli a wtedy cena może zmaleć .

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close